Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Improvizace na prvním místě: 5 věcí, které jste možná netušili o filmu Zítra to roztočíme, drahoušku

S Františkem Peterkou v oblíbeném filmu Zítra to roztočíme, drahoušku!
Zdroj: Reprofoto Filmové studio Barrandov
Kultovní snímek Zítra to roztočíme, drahoušku by měl vidět každý. Snímek pojednává o sousedských sporech Bartáčkových a Novákových, kdy se po dobu filmu předhánějí, kdo se má lépe. Přinášíme vám 5 věcí, které jste o filmu nevěděli.

1. Přesné adresy jsou známé

Dům, ve kterém bydleli Bartáčkovi a Novákovi, se nachází v Praze na Starém Městě v Anežské ulici 809/6. Ten, do kterého se přestěhovali, pro změnu v Praze-Motole v ulici Hennerova 227/7.

2. Latina v závěru

V závěru filmu řekne pan Novák (Miloš Kopecký) větu „Tercium non datur“, jejíž překlad je „Třetí možnost není“, čímž potvrdí, že je odhodlaný Bartáčkovy dál ničit.

3. Manželství nejen ve filmu

Na začátku filmu lze spatřit fotografie Miloše Kopeckého a Stelly Zázvorkové. Ti byli manželi, byť krátce, i ve skutečnosti. Většina fotografií v bytě pochází z dob jejich manželství.

4. Improvizace na prvním místě

Luděk Sobota prohlásil, že roli ve filmu nevezme, pokud nebude moci improvizovat.

5. Naďa Bartáčková zpívá Vondráčkovou

Opilá Naďa Bartáčková zpívá ve dveřích do bytu Novákových skladbu Heleny Vondráčkové (71) s názvem Miláčku (česká verze hitu Beatles Honey pie).

Mohlo by vás zajímat

Další články