Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Implantáty a ear pointing: Nejen elfové mají špičaté uši a silikon nepatří pouze do podprsenky

Implantáty a ear pointing: Nejen elfové mají špičaté uši a silikon nepatří pouze do podprsenky
Zdroj: IG: @misa.cz_ / @petra_pstudio
+ Dalších 5 fotografií
Tělesné modifikace
Další náročné tělesné modifikace jsou zavádění implantátů pod kůži a vytváření špičatých elfích uší. Pokud si přejete vypadat jako tyto fantasy bytosti, je ear pointing přesně pro vás. Co se týče implantátů, není nutné jít vyloženě na plastiku prsou. Míša redakci eXtra prozradila, jak k modifikacím došla...

Pro některé lidi je tetování a piercing málo. Už dlouhá léta je proto možné se nechat "vytunit" i poněkud drsnějšími způsoby, které jsou v některých případech nevratné. Jednu z takových tělesných modifikací má Míša. Ear pointing, známé také jako elfí uši, je přešití uší do špičatého tvaru. Co nám o tom Míša prozradila?

Jak dlouho už elfí uši máš? A co tě k tomu dovedlo?

Myslím, že asi šest let, nedávno jsem to počítala. Líbí se mi to, jsem holka, nebudu se prznit, že jo. (smích) Zvířátka mají špičatý uši. Většinou to mají lidí spojené s pohádkami, to já moc ne. Já koukala na morbidní pohádky, mám to spíš přes zvířata. Ale celkově se mi to líbilo. A určitě bych neměnila.

Jak dlouho se hojí a jak se o ně musí pečovat?

No, je to samozřejmě individuální. Do úplného zahojení to trvá rok. To, že na povrchu je to čistý a vypadá to zahojený, neznamená, že je to tak i uvnitř. Pořád musí být člověk opatrný a starat se o ně. První tři měsíce to musíš nosit převázané, aby se ty chrupavky fixovaly do špičky. Mají totiž strašnou sílu a tendenci se vracet na svoje místo. Já to měla vždycky čistý, žádná krev, mok, nic.

Co říkali lidé na ty uši? Dají se ještě něčím vylepšit, třeba piercingy?

Jednu dobu jsem nosila vystříhanou stranu a to ucho bylo víc vidět. Ale jinak si toho lidi na první pohled nevšimnou, až po chvíli, když se s tebou baví. K těm piercingům, nahoru asi úplně ne, tam je taková kapsička. Ale samozřejmě po obvodu boltce to jde. Zase je to individuální, komu se co líbí. Já mám elfí uši a spoustu piercingů a mně by to přišlo moc.

Studio Hell má na svém webu opět stručnou definici toho, co to jsou implantáty. Představují zdravotně značně rizikový zákrok, při kterém jsou pod kůži umístěny speciálně tvarované předměty (kuličky, hvězdy, srdíčka, lebky atp.) ze zdravotně nezávadných materiálů, tedy silikonu. Lidé si pod implantáty většinou představí umělá prsa.

Jak dlouho je máš a kolik? Hojí se dlouho?

Mám jich pět. Dva z toho jsou prsa. (smích) První byl kroužek na ruce, ten mám pět let určitě. Hvězdička na druhé, tu mám tak čtyři roky. A pak mám lebku na předloktí. Jsou ze silikonu, nejsou rakovinotvorný. Hojení je zase individuální, do úplného zhojení půl roku určitě. Ten proces hojení probíhá hlavně uvnitř. Na hřbetu ruky se udělá řez a nemusí být ani velký, ten implantát se dá zmáčknout.

Nedělají třeba neplechu? A jak na to reagují lidi?

Můžou vyrůst. Člověk musí být v něčem opatrný. Když si holíš ruce, nemůžeš se v tom místě moc nimrat, aby ses neřízla. Jinak vůbec nevím, že je mám. Pociťovala jsem to jen ve chvíli, když si nehtařka koupila novou pec a já se tam s oběma rukama na sobě nevešla. (smích) Lidi jsou z toho docela vykulení a ptají se, co to je, jak se to tam dává a jestli mě to bolí.

Máš ještě něco? Něco, co se jen tak nevidí?

Ještě mám magnetický implantát. Ten magnet je srandovní. Spoustu lidí, co se nezajímají o tuhle subkulturu, vůbec nenapadne, že bys mohla mít v těle magnet. Lidi to fascinuje, ale jinak to není ani vidět a ani to nemá žádný význam pro mě. Jinak si ty těžký modifikace dost promýšlím.

V příštím článku se dozvíte něco o velmi choulostivé tělesné modifikaci zvané beading, která se týká jen mužů. Už uvažujete nad některou z modifikací nebo raději zvolíte jen tetování a piercing? Některé fotky v galerii jsou jen pro otrlé.

Související články

Další články