Jak jsme už jednou psali, Česká republika je rájem pro literární odvětví hoaxů – lidovou slovesnost máme v krvi ještě od zlatých dob Němcové s Erbenem a Češi jsou navíc poslušný národ oveček, který rád skočí na cokoliv, co se rýmuje s jeho nesnášenlivostí cizích ras.

Zřejmě i tento fakt dodal odvahy sedmačtyřicetileté ženě z Dačicka, aby na Facebooku zveřejnila údajné svědectví o dalším z řady surových řádění uprchlíků v našich končinách.

„Skupina arabských ‚uprchlíků‘ bezdůvodně podřezala veškerá hospodářská zvířata u našeho souseda, drobného zemědělce. Přežil pouze kůň, který byl bezpečně zavřený,“ píše mimo jiné v příspěvku, jenž by měl jistě velkou informační hodnotu. Kdyby ovšem nebyl smyšlený.

Dále v něm také dodává, že v okolí Starého Města pod Landštejnem jich deset z nich mělo rovnou zabrat neobydlený dům a celkem měla policie dopadnout až devadesát utečenců.

Jak informoval server Novinky.cz, celý případ je nyní ve stavu zkráceného přípravného řízení a ženě za šíření poplašné zprávy, která podněcuje davovou paniku a xenofobii obyvatelstva, hrozí až dva roky vězení.

Budiž její osud výstrahou i pro další kreativní pisálky na sociálních sítích!