Jedna z nejtřaskavějších konspiračních teorií současnosti tvrdí, že uprchlická vlna souvisí s Arabským jarem a je centrálně řízena.

Nejprve byl prý odstraněn libyjský vůdce Muammar Kaddáfí, který svým diktátorským stylem vládnutí v podstatě bránil imigrantům dostat se ze severu Afriky do Itálie.

Libye je nyní v troskách a nikdo nezabrání uprchlíkům, aby sedali na lodě, které je dopravují přes Středozemní moře do Evropy.

Objevuje se otázka, kde uprchlíci berou peníze, které platí převaděčům za cestu do Evropy, a kde pak tyto peníze končí.

Konspirační teorie tvrdí, že uprchlíci tyto peníze dostávají z neziskovek, které jsou ovládány bohatými americkými bankéři z rodu Rothschildů a Rockefellerů.

Tyto bohaté bankéřské kruhy prý mají zájem na rozvratu Evropské unie. Až bude v Evropě chaos, objeví se nový vůdce a nová pravidla Nového světového řádu.

Evropan, který bude vyděšen z přílivu uprchlíků, prý bude pak souhlasit i s represivním režimem a sám se vzdá zbytků vlastní svobody.

Uprchlíci jsou podle této konspirační teorie posíláni do Evropy, aby zde rozvrátili systém tradičních hodnot a evropské obyvatelstvo se pak dalo ovládat pomocí strachu.

Ještě že je to jen konspirace a ve skutečnosti to je určitě jinak.