Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Ilona Csáková dostala za uši kvůli covidu: Čumím, co říká, kroutí nad ní hlavou kolega

Ilona Csáková dostala za uši kvůli covidu: Čumím, co říká, kroutí nad ní hlavou kolega
Zdroj: Showpix.cz
KRITIKA

Ilonu Csákovou (50) si mnoho lidí v posledním roce a půl už nespojuje ani tak se zpěvem, jako spíš s jejími pro někoho radikálními názory proti covidu nebo očkování. Na dálku za to nyní dostala vyhubováno i od nestora české hudby Josefa Zímy (89). Podle něj Čechům, Moravanům a Slezanům lidé jako Ilona ubližují.

Josef Zíma: Třetí dávka? Klidně

Král dechovky Josef Zíma byl jedním z prvních, kteří se nechali očkovat, a když ho nyní vyzvou i ke třetí dávce, půjde také.

„Čekám, jestli se mi ozve zdravotní středisko, které mám kousek od domu. Vím, že na třetí očkování jsou protichůdné názory. Já se v tom ale nevyznám. Když mi lékaři řeknou ‚pojď‘, pak půjdu,“ řekl eXtra.cz.

Výroky a názory Ilony Csákové o covidu

  • „Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO, a zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, která je ba naopak kontraproduktivní.”
  • „Nechceme být občany druhé kategorie jen proto, že si odmítáme do těla vpustit neprověřenou vakcínu, která může být pro některé jedince mrzačící či smrtelnou.“
  • „Jsem si jistá, že nejsem sama, kdo nemá klidné spaní. Mění se světový řád a budoucnost je velmi nečitelná. Je tendence nás umlčet, protože je jasné, co my tušíme, a to se stává nežádoucím.“
  • Pandemie v ČR prý nikdy nebyla a vše má být podvod. To sdílela od své přítelkyně Nely Liskové (dříve SPD), s kterou prý bojují za šťastnou budoucnost dětí a jež vyzývala k porušování vládních opatření.
  • Uvedla, že chránění zdraví dětí je v rozporu s testováním a vakcinací. Ta je podle ní život ohrožující. Nebo že žádný politik by si vakcínu nenechal píchnout. Je jich přitom ale spousta včetně Andreje Babiše a Miloše Zemana.

Ilona Csáková se angažuje

„Nejsem z těch, kteří se tomu brání nebo to dokonce odmítají. Ti nám vlastně ubližují. Nemohu pochopit kolegyni Ilonu Csákovou, že se tak proti tomu angažuje. Nebo další lidé,“ kroutí hlavou zpěvák, kterému kamarádi i fanoušci neřeknou jinak než Pepíček.

„Nevím, jestli jsou to od nich pověry, strach, nebo se bojí injekce, nerozumím tomu. Slyšel jsem už ohledně toho spoustu fám, řadu zajímavých názorů, které jsou ‚neprůstřelné‘, že je to tutovka, zjištěné a potvrzené. Za mě je to blbost,“ říká s váhou moudrosti nasbírané za 89 let života Zíma.

Je třeba se chránit

„Očkování samozřejmě není samospasitelné. I očkovaní se nakazili, stoprocentní to není, ale to je známé. Ale rozhodně to pomůže. Někdy jen čumím, co lidé říkají,“ přiznává otevřeně oblíbený dechovkář.

„Nikdo to neznáme detailně, nemáme s tím žádnou zkušenost, celý svět ji nemá. Uvidíme, co bude po letech, ale v každém případě musíme něco udělat, abychom se chránili,“ myslí si umělec, kterému to stále skvěle pálí.

Přemoudřelí kritici

„Já mohu mluvit o hudbě, protože té snad rozumím, ale očkování nerozumím, nemám na to školy. Ti, kteří to odmítají, ti se tváří, jako by tomu naopak rozuměli náramně, jako by těch škol měli několik. To nikdy nepochopím,“ dodal kriticky Josef Zíma.

Související články

Další články