Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Ilona Csáková chce být poslankyní: Budu pokračovat ve svém odboji, bije se v prsa

Ilona Csáková chce být poslankyní: Budu pokračovat ve svém odboji, bije se v prsa
Zdroj: Profimedia.cz
volby 2021

Zpěvačka Ilona Csáková (50), která je zároveň i lídrem uskupení Volný blok v Jihomoravském kraji, v rádiu Impuls řekla, že neměla politické ambice. Ke kandidatuře ji podle svých slov dovedly koronavirové restrikce. Zároveň se nebrání možnosti být poslankyní.

Kandidátka politického uskupení Volný blok a zároveň známá zpěvačka Ilona Csáková se v rádiu Impuls rozpovídala o svých politických ambicích. Jak uvedla, dříve je nikdy neměla, angažovat se začala až po koronavirových restrikcích, které dlouhodobě kritizuje. Zároveň by v případě zvolení neměla problém zasednout do Poslanecké sněmovny.

„Byť jsem nikdy neměla politické ambice, ten krok jsem udělala, abych pokračovala dál ve svém odboji a posilování i jiných občanů v nesouhlasu s tím, co naše vláda provádí,“ uvedla Csáková. K popisu současné situace si nebere servítky, dochází podle ní k omezování lidských práv.


„Jakmile se člověk dostane do protiproudu a do boje s restrikcemi, omezováním svobodného projevu a lidských práv, musí to nějak demonstrovat dál a nesedět jen s rukama v klíně,“ řekla Csáková.

Výroky a názory Ilony Csákové o covidu

  • „Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO, a zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, která je ba naopak kontraproduktivní.”
  • „Nechceme být občany druhé kategorie jen proto, že si odmítáme do těla vpustit neprověřenou vakcínu, která může být pro některé jedince mrzačící či smrtelnou.“
  • „Jsem si jistá, že nejsem sama, kdo nemá klidné spaní. Mění se světový řád a budoucnost je velmi nečitelná. Je tendence nás umlčet, protože je jasné, co my tušíme, a to se stává nežádoucím.“
  • Pandemie v ČR prý nikdy nebyla a vše má být podvod. To sdílela od své přítelkyně Nely Liskové (dříve SPD), s kterou prý bojují za šťastnou budoucnost dětí a jež vyzývala k porušování vládních opatření.
  • Uvedla, že chránění zdraví dětí je v rozporu s testováním a vakcinací. Ta je podle ní život ohrožující. Nebo že žádný politik by si vakcínu nenechal píchnout. Je jich přitom ale spousta včetně Andreje Babiše a Miloše Zemana.

Řeč však přišla i na jiná témata: "Volný blok má samozřejmě návrh, jak správně nastavit důchodovou reformu. Za současného rozpočtu to samozřejmě nelze. Proto bychom ho chtěli změnit. Při té příležitosti bychom zrušili Senát, kde je 30 procent úředníků,“ představila kuriózní nápad zpěvačka.

Csáková se kvůli svým postojům dostává pravidelně do křížku s odborníky i řadou svých kolegů. Otevřeně Csákovou za její výroky kritizovali například Josef Zíma nebo Petr Janda.

Související články

Další články