Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ikona osmdesátek Kim Wilde slaví 60: Zpěvačka se stala profesionálkou v nečekaném oboru

Ikona osmdesátek Kim Wilde slaví 60: Zpěvačka se stala profesionálkou v nečekaném oboru
Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
NAROZENINY
Britská popová hvězda osmdesátých let Kim Wilde dnes slaví 60. narozeniny. Oblíbená zpěvačka, která i ve svých letech vypadá pořád skvěle a našla se v zahradničení, má pro své fanoušky další skvělou zprávu. I v příštím roce ji totiž společně s kapelou uvidíme na hudebních pódiích. Tedy, pokud jim to koronavirová situace dovolí.

Kim Wilde se narodila do pěvecké rodiny. Její otec byl rokenrolový zpěvák, známý pod uměleckým jménem Marty Wilde, a máma Joyce Baker zase byla členkou bývalé hudební kapely The Vernons Girls. Takže osud malé Kate už byl tak trochu dopředu znám.

Kim Wilde zpívala i s Michaelem Jacksonem

Ve svých dvaceti letech složila zkoušky na umělecké škole a pustila se do své pěvecké kariéry. Podepsala svou první smlouvu s Mickiem Mosstem a vydala první singl Kids in America, díky kterému raketově vylétla v hudebním showbyznysu nahoru.

Tato píseň je tak chytlavá, že mnoho zpěváků a kapel vytvořilo její cover verzi. Kim vydala také první album, na němž se objevila i řada dalších hitů. Zpěvačka však nezahálela a o rok později vyšlo i její druhé album. V kariéře ji podporovala i celá rodina – zatímco otec s bratrem jí psali písně, tak matka jí dělala manažerku.

Během dalších patnácti let natočila dalších šest alb, která se prodávala velmi dobře. Dostala se i na první místo amerických hitparád a v roce 1983 získala ocenění zpěvačka roku. Během své největší slávy si na svých koncertech zazpívala i po boku Michaela Jacksona nebo Davida Bowieho

V devadesátých letech se objevila v muzikálu Tommy, poté se však na chvilku stáhla ze světa showbyznysu, vdala se a na svět přivedla dvě děti. V roce 2001 přišel její comeback a živý koncert, který poté ještě třikrát zopakovala ve Velké Británii. O dva roky později nazpívala duet s německou zpěvačkou Nenou a v roce 2006 vydala desku Never Say Never, která však zdaleka nebyla jejím posledním albem.

Zahradnice Kim Wilde

Jejím osudovým mužem se stal Hala Fowler, se kterým má dvě děti: syna Herryho Tristana a dceru Rose Elizabeth. V době, kdy byla těhotná, se začala věnovat taky zahradničení, které ji opravdu chytlo. Také k němu vystudovala školu a stala se tak profesionální zahradnicí. V roce 2005 pak získala zlatou medaili na botanické výstavě, vydala dvě knihy o zahradničení a sama navrhla několik významných zahrad.

Kim Wilde a koronavirus

Nyní slaví šedesáté narozeniny, které prožívá po boku své milované rodiny. V rozhovoru pro portál t-online.de Kim Wilde však přiznala, že by je nejradši prožila někde u moře a jedla u toho ryby a hranolky.

Kim Wilde se vyjádřila také ke koronavirové situaci, která ve světě panuje. Přála by si totiž, aby lidé přijímali lepší rozhodnutí o svých životech. Zejména pak v tom ohledu, který ovlivní naši planetu a divokou zvěř.

Kim už se zároveň nemůže dočkat, až se se svou kapelou vrátí na pódia, což teď kvůli koronaviru nejde. Oblíbená zpěvačka proto doufá, že příští rok už bude bezpečný a ona tak zase bude moct vyrazit do hudebního světa, který jí tolik chybí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy