Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Ikona mafiánů Ivan Jonák doplácel na slabost pro ženy: Striptérka tajně kšeftovala s hroznýšem za statisíce

Ikona mafiánů Ivan Jonák doplácel na slabost pro ženy: Striptérka tajně kšeftovala s hroznýšem za statisíce
Zdroj: Ivan Jonák archiv
+ Dalších 16 fotografií
sex, disco, revoluce
Český kontroverzní podnikatel Ivan Jonák (†59), mnohými označován za krále mafiánu v Česku v 90. letech byl v roce 2000 odsouzen na osmnáct let vězení za objednání nájemné vraždy své manželky Ludwiky. Z vězení byl propuštěn v roce 2014. Bohužel se Ivan Jonák nedokázal přizpůsobit nové době a neměl peníze na rekonstrukci a obnovení slavného podniku Discoland Sylvie. I přesto, že zemřel v roce 2016 v osamocení a bez majetku, jeho legendární a místy neuvěřitelné příběhy žijí dodnes.

Ivan Jonák miloval společnost žen, což byl jeden z důvodů, proč se rozešel se svojí ženou a užíval si náruč všemožných krásek a převážně těch, které zaměstnával v Discolandu Sylvie v pražské Libni. Jonák byl pro jedny mafiánským symbolem 90. let v Česku, na druhou stranu měl neskutečnou slabost pro ženy, které toho mnohokrát zneužily.

Jendou z takových byla striptérka, která pracovala v Discolandu a tancovala s hroznýšem královským, který vážil úctyhodných 12 kilo a měřil před dva metry. "Dívka ode mě požadovala částku 3000 korun denně. Vystoupení s ním bylo fascinující, ale za měsíc jsem za něj vyplatil devadesát tisíc, což mi připadalo moc," vzpomíná ve své knize Ivan Jonák na dobu své největší slávy.

Ivan Jonák tedy dívce s hroznýšem nabídl, že ho od majitele odkoupí, načež ona se bránila, že pán o nic takového nestojí. "Posléze vyšlo najevo, že had není vůbec toho člověka, to zaprvé. Zadruhé, on si vůbec nic za hada neúčtuje a ještě ji vozí domů, protože striptérka bydlí v domě, kde je zverimex, kde měl majitel hada bydlet," popisuje zprvu obyčejný příběh.

Nakonec se společně domluvili, že Ivan Jonák hada odkoupí za 9 tisíc i s teráriem, pro které se po cestě z baru stavili ve zverimexu v Kobylisích. "Striptérka naše divadlo s odemykáním obchodu nevydržela a krátce po příjezdu odešla domů. My začali prohlídkou u krokodýla a skončili u terária, ve kterém bylo čtyřicet chřestýšů."

Všechno probíhalo v naprostém pořádku do chvíle, kdy podnapilý Jára ztratil balanc a převrhl terárium i se čtyřiceti hady. "Úplně jsem zkameněl. Čtyřicet plazících se hadů všude okolo mě doslova bralo dech. Začal jsem se obracet na Boha, smrt byla blízko. Nevím, jestli za to mohl alkohol nebo strážný anděl. Nakonec se mu podařilo všechny chřestýše pochytat zpátky. Já byl tím vším tak zblblý, že jsem mimo hada a terária koupil i toho krokodýla, i když jsem to vlastně neměl vůbec v úmyslu."

Tohle je jeden z mnoha příběhů, které vznikly během fungování Discolandu a zlaté éry Ivana Jonáka...

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy