Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

IKEA jako obchod pro nácky? V nabídce se objevil stůl ve tvaru hákového kříže!

IKEA jako obchod pro nácky? V nabídce se objevil stůl ve tvaru hákového kříže!
Zdroj: twitter.com
Tenhle stolek určitě bude fascinovat všechny zvrácené fanoušky Adolfa Hitlera a Třetí říše. Radost ze stolečku ale nemá obchodní gigant IKEA.

IKEA byla obviněna z toho, že prodává stůl ve tvaru, který se nikomu nelíbí. A to ve tvaru hákového kříže. Fotografie se objevila na internetu s názvem Hadolf a odkazuje na italský katalog. Hned se začala šířit po internetu a všichni jsou pobouřeni. Fotografie je prý zfalšovaná. IKEA plánuje podat žalobu.

"Je samozřejmě jasné, že takový stůl není součástí naší nabídky. A to ani v Itálii, ani kdekoliv jinde," sdělil mluvčí IKEA Berliner Zeitung. Je zřejmé, že fotografie stolu je falešná. A cena 88 eur? Také další lež

Číslo 88 je totiž již dlouho zkratka kódu Heil Hitler. Písmeno H je osmé v abecedě Až se najde osoba, která tuto fotografii umístila na internet a začala hlásat, že je to výrobek IKEA, bude potrestána.

Pro švédského giganta IKEA je to velmi citlivé téma Její zakladatel Ingvar Kamprad byl totiž v mládí členem neonacistické skupiny. Když to bylo v roce 1990 odhaleno, miliardář se omlouval tím, že to byla chlapecká hloupost. A označil to za největší chybu svého života. Svůj personál pak požádal o odpuštění.

Kamprad je 162. nejbohatším člověkem na světě, podle časopisu Forbes je jeho bohatství odhadováno na 3,6 miliard liber

Související články

Další články