Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Igor Bareš se chystá do hrobu: Jeden si koupil po legendárním Kemrovi

+ Další fotografie

Herec Igor Bareš se netají tím, že má zálibu v chození na hřbitovy. Jak nyní přiznal v pořadu 7 Pádů Honzy Dědka na TV Prima, pořídil si hrob přímo po herci Josefu Kemrovi. "Říkal jsem si, že je to splněný sen," dodal ke svému "úlovku".

Netradiční záliba v hrobech není u herece Igora Bareše ničím novým. „Byli jsme v Mnichově Hradišti a večer jsme šli na procházku kolem tamního kostela, u kterého byl kdysi hřbitov. Oni ho sice zrušili a ostatky přemístili do místní kostnice, ale když jsem to místo obcházel, našel jsem skutečnou lidskou pažní kost, což nám potvrdila naše příbuzná, která je patoložka,“ svěřil se Bareš před lety časopisu Sedmička.

Mám to rád, chodím s potěšením i na pohřby

„Mám to rád. Chodím s potěšením i na pohřby a hřbitovy navštěvuji na výletech hned po hospodách,“ řekl pak v březnu tohoto roku Blesku. Nyní se Bareš pochlubil v tomto směru cenným "úlovkem". A sice hrobem po herci Josefu Kemrovi. Jak se Barešovi povedlo ho získat?

"Je to zcela běžný hrob na hřbitově u Matěje. Koupili jsme ten hrob proto, že v Praze se hřbitovy velmi obtížně rozšiřují a získat hrobové místo je jednak velmi drahá záležitost a je to organizačně náročné. Když už se dostanete k nějakému hrobu, který si od někoho koupíte, a chcete tam své příbuzné uložit, musíte ty ostatky na vlastní náklady exhumovat," vysvětlil Bareš v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, jak se k hrobu s hvězdnou minulostí dostal.

Je to splněný sen

"Není to radostná životní chvilka. Když jsme se o tom s kolegy tenkrát ještě v Národním divadle, náš rozhovor zaslechla kolegyně Marika Procházková. Říkala: Tak já vám prodám hrob po Kemrovi. Divil jsem se, jak k němu přišla a ona říkala: Vždyť my jsme spolu žili. A Kemr si celý život platil hrob U Matěje a když umřel, dala jsem urnu k sobě do hrobu, který je taky U Matěje a tamten Kemrův je volný. Říkal jsem si, že je to splněný sen mít hrob po Kemrovi. Tak za několik tisíc nám přenechala hrob po Kemrovi a teď je náš," dodal Bareš.

Talk show 7 Pádů Honzy Dědka můžete sledovat dnes od 21:35 na TV Prima.

Související články

Další články