Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Idiot týdne: Zloděj v Praze se spletl a místo banky přepadl pojišťovnu. Tím ale groteska nekončí!

To je tvář muže, který loupil.
Zdroj: Policie ČR
To je trdlo! Pražská policie hledá neznámého troubu, který se snažil loupit. Jenže si k tomu vybral špatnou instituci. Nešel totiž vybrat banku, ale pojišťovnu.

K případu došlo už 21. dubna. Lupič řádil na Praze 5 ve Štefánikově ulici, ale příliš nepořídil. Vešel do pobočky pojišťovny a na úřednici vyhrožoval nožem s tím, že chce prachy jak z trezoru, tak z pokladny. Úřednice ho upozornila, že si spletl instituce a momentálně se jaksi nachází v pojišťovně a ne v bance. Trapas!

Po chvíli lupič konečně pochopil, že žádné peníze nedostane, proto obral alespoň úřednici. Sebral jí její peníze a platební kartu. Chtěl po ní i PIN kód, naštěstí úřednice disponovala mnohem vyšším IQ než lupič a řekla mu nesprávný.

Jak píše iDnes, při odchodu lupič úřednici ještě hrozil, že ať si ho nepřeje, jestli mu dala špatný PIN. Pak mu vypadl z igelitky nůž, který na místě zapomněl. Prostě amatér.

Aby té grotesky nebylo málo, lupič šel úplně automaticky vybrat úřednici účet – s její kartou a špatným heslem. Ani na třetí pokus se mu to ale pochopitelně nepodařilo.

Po tomhle faux pas se ale neznámý muž nevzdal a loupil i další den. Tentokrát byl už úspěšný a z banky v Moskevské ulici si odnesl desítky tisíc korun.

Lupič je starý 30 až 40 let, je sportovní postavy, na sobě měl tmavou softshellovou bundu, tmavě modré džíny a černé boty s bílou podrážkou. Na hlavě měl tmavě modrou kšiltovku se žlutým kšiltem. Perličkou na závěr je fakt, že muž mluvil zpočátku slovensky. Kvůli rozrušení ale na svoji roli zapomněl a začal mluvit česky.

Související články

Další články