Čert teď vem, jestli to Kramný udělal nebo neudělal, ale to, co předvedli, respektive nepředvedli u soudu Rejžková a znalec, na kterého vsadila, bylo tristní. U soudu měl svoje výsledky expertizy prezentovat patolog MUDr. Jiří Štefan, kterého si vybrala sama Kramného obhájkyně. Jenže jen co začal mluvit, všem bylo jasné, že neví, která bije. Na otázky soudkyně i státního zástupce nebyl absolutně schopen odpovědět.

Jeden o koze, druhý o voze, asi tak vypadalo tohle divadlo v soudní síni, kterému se i pousmál obžalovaný Kramný, načež si schoval odevzdaně hlavu do dlaní a je nám úplně jasné, co se mu v tu chvíli muselo honit hlavou: Je to v čudu.

Znalec nebyl připraven, nic neznal, nevěděl, co bylo ve spisu, on ho totiž dokonce ani neviděl. Neměl vhodnou fotodokumentaci, se kterou byl nakonec seznámen až na místě. Nečetl posudky, ke kterým se měl vyjádřit. A korunu tomu nasadil ve chvíli, kdy se soudkyně zeptal: „Co tady teď se mnou chcete dělat?“ Ne, to se vám nezdá.

Byl snad nervózní z mediálního zájmu? O co šlo? Každopádně jeho výstup působil, jako kdyby si spletl soudní síně a šel původně k jinému případu. Je s podivem, že Rejžková nechala znalce vystoupit, protože jí muselo být jasné, že jejímu klientovi absolutně nepomůže.

Absurdní divadlo okomentovala i Klára Long Slámová, která zastupuje rodinu Moniky Kramné: „Co vede znalce k tomu, aby se na konci své profesní kariéry totálně znemožnil jak před laickou, tak i odbornou veřejností? Peníze či snad chvilková ‚sláva‘ před kamerou?“