Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Ibalgin mění složení, lidé teď po požití léku mohou mít problémy

pozor!
Jeden z nejpoužívanějších léků proti bolesti u nás mění složení. Ibalgin, užívaný hlavně proti bolestem hlavy, zubů a zad teď bude obsahovat příměs, díky které bude pro část lidí poživatelný jen se zvýšenou opatrností a někteří pacienti se mu budou dokonce muset vyhnout úplně.

Nově bude Ibalgin 200, 200 mg, tbl, flm a Ibalgin 400 obsahovat laktózu, takže na pozoru by se měli mít především lidé s nedostatkem laktázy, intolerancí galaktózy, nebezpečný by mohl být i pro děti s alergií na bílkoviny kravského mléka. Vše je samozřejmě zřetelně vyznačeno na balení a o změně by pacienty, kteří berou Ibalgin na předpis, informovat jejich ošetřující lékař.

Důvodem změny složení je podle společnosti Zentiva, která Ibalgin vyrábí, přesun jeho výrobky do Maďarska. Podle webu aazdravi.cz se nyní bude vyrábět v závodě, který již podobný preparát vyrábí s jediným rozdílem – tablety jsou právě na laktózovém základu.

Mohlo by vás zajímat

Další články