Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

O místo můžou přijít tisíce lidí, ztráty budou miliardové: Velká prosba na vládu o peníze pro aerolinky

Na letišti vás mohou potkat komplikace.
Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Letecká přeprava
Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) uvádí, že letecká přeprava je kvůli koronaviru v problémech. Přesněji jde o desítky tisíc pracovních míst. Společnost se proto obrátila na vládu s tím, že by jim mohli poskytnout finanční podporu, aby se dala ekonomika zachránit a oživit v čele s leteckou přepravou. Upozornil na to web ČTK.

Ekonomika v České republice pomalu startuje, ale pořád to není to pravé ořechové. IATA ve své tiskové zprávě uvádí, že aby se ekonomika státu probrala úplně, je zapotřebí mít "silnou leteckou konektivitu a zdravé odvětví letecké přepravy". Regionální viceprezident společnosti pro Evropu Rafael Schvartzman dodal, že vláda už podobným způsobem aerolinkám pomohla, je však zapotřebí další.

V ohrožení je několik desítek tisíc míst

Podle odhadů společnosti IATA, že tržby běžně vytvářené aerolinkami klesnou až o 1,2 miliardy dolarů, což je v přepočtu na české koruny 28 miliard. Navíc se počet cestujících sníží o více než polovinu oproti minulému roku, přesněji o 54 procent. A právě proto je ohroženo zhruba 30 000 pracovních míst a hrubý domácí produkt v hodnotě asi 1,1 miliardy korun, který vznikne díky letecké dopravě.

Schvartzman uvedl, že jde o nejnebezpečnější chvíli pro české aerolinky. "Teď je potřeba podpora od vlády, aby v České republice zůstalo životaschopné odvětví letecké dopravy, které oživí českou ekonomiku," dodal viceprezident.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy