Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ian Anderson se příští rok vrátí do Prahy s rockovou operou

Ian Anderson je britský hudebník a skladatel, vůdčí osobnost světově
proslulé rockové skupiny Jethro Tull.
Jen pár týdnů po vyprodaném koncertě v Kongresovém centru Praha potvrdil zakladatel Jethro Tull Ian Anderson, že se do České republiky zkraje příštího roku vrátí. 29. ledna v pražském Fóru Karlín a o den později v multifunkční aule Gong Ostrava představí v české premiéře rockovou operu, která posluchače provede životem jeho domovské formace Jethro Tull.

Na svých nejslavnějších skladbách, které pro Jethro Tull složil, Anderson v Rock Opera vykresluje příběh této legendární formace z pohledu blízké budoucnosti. Operní kompozici, kterou na videu doprovodí virtuální hosté, navíc orámuje několika zbrusu novými skladbami. Vedle skladeb jako Heavy Horses, Farm On The Freeway, Songs From The Wood zazní např. Aqualung, Living In The Past, Wind-Up, A New Day Yesterday, The Witch’s Promise, Locomotive Breath a další populární písně, jejichž texty byly často lehce upraveny, aby lépe popisovaly daný příběh.

Ian Anderson se na Rock Opera tour, které vypukne už letos na podzim, vydá v doprovodu baskytaristy Davida Goodiera, klávesisty Johna O'Hary, kytaristy Floriana Opahle, bubeníka Scotta Hammonda a výše zmíněných virtuálních hostů, kteří budou odtajněni až prvním ze série těchto představení.

Vstupenky na oba koncerty v České republice jsou už nyní k dostání v síti Ticketportal.

Související články

Další články