Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

I vězni mají lidská práva: Poslanec Ratiborský vysvětlil, proč se vydal za pašeračkou Hlůškovou

Zdroj: profimedia
+ Dalších 56 fotografií
pákistán
Pašeračka Tereza Hlůšková (23) má za sebou první českou návštěvu ve vězení v Pákistánu. Přijeli se za ní podívat čeští poslanci Daniel Pawlas z KSČM a Michal Ratiborský z ANO. Ratiborský nyní vysvětlil, proč se do věznice v Láhauru společně s kolegou vydal.

Tereza Hlůšková si ve vězení v Pákistánu odpykává téměř devítiletý trest za pašování heroinu. Poprvé od chvíle, kdy byla zamčena za mříže, se dočkala české návštěvy. Přijeli za ní poslanci Daniel Pawlas a Michal Ratiborský, kteří do země vyrazili v rámci meziparlamentní skupiny přátel Pákistánu.

Michal Ratiborský serveru Lidovky.cz prozradil, proč se k návštěvě pašeračky rozhodli. „Byli jsme v Láhauru a měli jsme na to čas. I když je odsouzená za pašování drog, pořád je to česká občanka. Zajímalo nás, zda jsou dodržována její lidská práva, vězni je totiž mají také,“ uvedl senátor.

Nápad navštívit Terezu se zrodil už v Česku, jeho realizace ovšem nepatřila mezi nejjednodušší. „Nevěděli jsme ale, zda to bude možné, dlouho to vypadalo, že spíše ne. Až na konci pobytu v Láhauru jsme se potkali s guvernérem oblasti a ten to zařídil. Měli jsme celou dobu pocit, že Pákistánci moc nechtějí, abychom ji viděli,“ sdělil Ratiborský.

Senátoři se obávali, v jakém stavu je vězení, ve kterém se Hlůšková nachází, a v jakém stavu je ona sama. „Byl jsem v dobrém slova smyslu překvapen stavem vězení i Terezy. Předně jsme chtěli zjistit, zda je v pořádku, a zda není týraná,“ uvedl Michal Ratiborský a dodal, že převoz Terezy do Česka momentálně není možný. Pašeračka si ale dle jeho slov uvědomuje váhu svého činu, ví, co udělala a moc toho lituje.

Související články

Další články