Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

I tohle byla éra Petra Kellnera: Velkolepé firemní večírky, jen Sting stál 20 milionů

I tohle byla éra Petra Kellnera: Velkolepé firemní večírky, jen Sting stál 20 milionů
Zdroj: Profimedia/PPF
+ Dalších 6 fotografií
Petr Kellner
Kolegové a přátelé o zesnulém Petru Kellnerovi často mluví jako o velice skromném muži, ačkoli byl nejbohatším Čechem. Pokud ale došlo na firemní večírky, nikdy se nebál plácnout přes kapsu. Na oslavách, které se často konaly na Pražském hradě, tak vystoupil třeba hvězdný Sting nebo Lenny Kravitz. A za hubičku to rozhodně nebylo.

Když společnost PPF v roce 2011 slavila dvacáté výročí od vzniku založení, přímo se nabízelo uspořádat pořádně velkolepý firemní večírek. Proto zakladatel a majitel firmy Petr Kellner neváhal a pro své zaměstnance zamluvil sál Jízdárny Pražského hradu. Už jenom částka za pronájem činila 650 tisíc korun. To ale pořád nebylo to hlavní.

Petr Kellner byl odhodlaný oslavit výročí ve velkém stylu, a tak si na večírek zaplatil služby legendárního hudebníka Stinga! Vystoupení britského zpěváka přitom nebylo žádnou levnou srandou. Kellner Stingovi zaplatil kolem 20 milionů korun, pro miliardáře ale šlo pořád jen o drobné. Mimochodem, už v té době byly zoufale vyprodané lístky na Stingovo vystoupení, které proběhlo v Praze v únoru následujícího roku.

Lucie zahrála po osmi letech

Miliardář prostě věděl, jak se svým zaměstnancům odměnit. To potvrdil i v roce 2012, když přemluvil legendární kapelu Lucie, aby se po osmi letech vrátila z důchodu. Rockeři David Koller, Michal Dvořák, P. B. CH. a Robert Kodym si totiž dávali od roku 2004 tvůrčí pauzu. Nabídka Kellnera se ale zřejmě nedala odmítnout, a tak hosté večírku v pražském Rudolfinu zažili unikátní vystoupení.

Kellner zařídil svým zaměstnancům nezapomenutelný zážitek i v prosinci 2016. Na vánoční večírek, který byl i oslavou 25. výročí od vzniku PPF, dorazil sám Lenny Kravitz. Americký hudebník přitom do té doby v České republice vystoupil pouze pětkrát.

Společnost PPF navíc pro večírek opět zamluvila sál na Hradčanech. Ostatně hvězda Kravitzova formátu si zasloužila pořádnou show. Petr Kellner tedy uměl své zaměstnance rozmazlovat zážitky v podobě velkolepých večírků. Ostatně jaký pracovník může říci, že pro něj jeho šéf zařídil soukromé koncerty prvotřídních hvězd...

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy