Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

I ostatní politici jsou ve střetu zájmů, brání se Andrej Babiš ve svém pořadu

Zdroj: Profimedia
Čau lidi

Současný premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi opět shrnul události uplynulého týdne. Hned na úvod poděkoval ženám za vše, co pro společnost dělají. Dále se vyjádřil také k současné koronavirové situaci a k dezinformacím. Co dále premiér prozradil?

Premiér Andrej Babiš začal své pravidelné nedělní hlášení tím, že vzdal hold všem ženám. „Musíme jim být stále vděční a uvědomit si, že bez nich bychom to nedali,” nechal se slyšet. Dodal, že Evropa je naše budoucnost a je to o tom, jaká tu bude demografická křivka. Proto je důležité, aby se rodily děti, a ne aby se sem stěhovalo stále více migrantů.

I ostatní politici jsou ve střetu zájmů

Rozhodl se také bojovat proti dezinformacím, které se prý zvlášť před volbami objevují v neuvěřitelném měřítku. Rozhodl se ohradit proti střetu zájmu, z něhož je nařčený. Uvedl, že i ostatní členové vlády a členové jiných stran jako jsou TOP 09 či ODS jsou také ve střetu zájmů, protože dostávají na své firmy dotace. „Já jsem postupoval podle zákona,” uvedl ke své kauze Čapí hnízdo.

Vyjádřil se také ke koronaviru. Apeluje na všechny, aby se nechali naočkovat. „Osmdesát procent nově nakažených jsou neočkovaní,” prozradil a uvedl, že čím více lidí bude naočkovaných, tím více se bude rozvolňovat. „Nesmíme situaci podceňovat,” dodal Babiš s tím, že se blíží kritický podzim.

Související články

Další články