Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Hypnóza je branou k informacím všeho druhu: Víte, jak na ni?

Vyzkoušeli jste už hypnózu?
Zdroj: profimedia
Ptáte se, co je to hypnóza? Jde o přímou cestu do podvědomí každého z nás. Díky tomuto procesu můžete prožít pocity absolutního štěstí i vyřešit nevyřešitelné situace. Jde ovšem o nebezpečnou hru, a proto se musí provádět pouze dle pravidel.

Jde o nejdéle užívaný psychoterapeutický nástroj, ovšem za tak dlouhou dobu ji psychoterapeuti dokázali dovést k dokonalosti a tak pomáhat svým klientům. Podle vědeckých průzkumů můžete pomocí hypnózy odblokovat neurózy, spánkové poruchy, sociální fobie, špatnou koncentraci, obezitu, noční pomočování, migrénu, anorexii a jiné obtíže.

Hypnóza spadá hned do několika oborů, a tak se s ní můžete setkat v ezoterice, mystice a logicky i v psychologii. Dříve byla tato forma terapie brána za černé umění, ovšem dnes jde o uznávanou vědu. Pokud vás zajímá, jak probíhá samotný průběh hypnózy, máme pro vás malý návod.

Samotná terapie má 6 stupňů a pocity člověka v hypnóze se dají popsat jako ospalost až letargičnost.

Dále se projeví uvolnění svalstva i mysli. V této fázi dojde k převrácení očních bulv a ke ztuhnutí ramen.

Poslední fází hypnózy je hluboká relaxace a reagování na pokyny hypnotizéra, který vám pomáhá zbavit se vašich problémů.

Pokud se ovšem dostanete do 4. fáze, z terapie si nic nepamatujete. Možné je pak vyvolat necitlivost nebo smyslovou vnímavost.

V páté fázi dochází k halucinacím a prožívání znovu období z dělohy.

Nejhlubším stupněm hypnózy je schopnost zpracovávat i negativní informace a odstranit je.

Pokud vás tedy hypnóza zaujala, rozhodně nebude v dnešní době těžké vyhledat odborníka, který vás tímto tajemným rituálem a terapií provede. Ti, co totiž hypnózu už vyzkoušeli, ji mají jako drogu, kterou si moc rádi aplikují a vyřeší si tím mnoho problémů.

Související články

Další články