Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hynek Čermák o práci osobního strážce: Ránu umí přijmout každý, zavzpomínal na své začátky

+ Další 4 fotografie

Oblíbený herec Hynek Čermák nezáří jen na filmovém plátně, ale i na prknech, jež znamenají svět. Nyní se společně se zpěvačkou Evou Burešovou objevil v hlavní roli osobního strážce v novém českém muzikálu Bodyguard. V rozhovoru pro eXtra.cz promluvil o své práci v 90. letech, která se týkala právě ochrany známých osobností. 

Práce v devadesátkách

Hvězdou nového českého muzikálu Bodyguard je i herec Hynek Čermák, kterého řada diváků zná zejména z filmů, ale i z divadel. "Hrál jsem v několika muzikálech. Je to pár let, ale je to sedmý nebo osmý muzikál," řekl eXtra.cz Čermák.

"Já tak trošku pobrukuju. Před dvaceti letech jsem si zpíval, ale dneska už naštěstí ne," uvedl herec, který v muzikálu Bodyguard vládne spíše mluveným projevem.

Role osobního strážce, kterou ve stejnojmenném filmu z roku 1992 ztvárnil hollywoodský herec Kevin Costner, je pro Čermáka srdeční záležitostí. V 90. letech se totiž tímto povoláním živil. "Osobní strážce je moje celoživotní téma. Dělal jsem vyhazovače a osobního strážce. Byl to pro mě návrat do devadesátek," prozradil o své muzikálové postavě.

Rány se nebojí

Oblíbený herec dokonce dělal ochranku moderátora Jana Rosáka v době, kdy byl hvězdou pořadu Riskuj. "S Vítkem Bártou jsme založili bezpečnostní agenturu, která zpočátku spočívala v tom, že nás bylo pět. Vítek byl hlava managementu a my ostatní jsme byli ruce a těla, který dělaly tu osobní ochranu," vyprávěl Čermák v rozhovoru pro pořad Českého rozhlasu Host Lucie Výborné.

I když se práce bodyguarda od herectví diametrálně liší, podle Hynka to prý až takový rozdíl není. "Je to jednoduché. Práce osobního strážce je jenom hra. Musíte umět s lidma komunikovat. Divadlo je o komunikaci. Je to stejné," uvedl herec, který zazářil například v obou dílech filmu Gangster Ka a mnoha dalších snímcích.

V tom, jestli umí ránu nejen dát, ale i přijmout, má Hynek Čermák naprosto jasno. "Ránu přijmout umí každý," řekl.

Související články

Další články