Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Uničov i Litovel! Kvůli koronaviru uzavřeli 21 obcí na Olomoucku. Nikdo nesmí dovnitř ani ven

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
přehled
V pondělí ráno došlo kvůli koronaviru k neprodyšnému uzavření 21 obcí, mezi nimi je například Uničov, Červenka a Litovel na Olomoucku. Lidé nemohou tato města a obce opustit a zakázán je vstup do nich. Hygienici o tom rozhodli jen pár hodin poté, co byla na celé Česko uvalena karanténa.

V celém Olomouckém kraji bylo k nedělnímu večeru evidováno celkem 32 pacientů s koronavirem, z toho 25 bylo na Uničovsku a Litovelsku. Podle starosty Uničova Radka Vincoura je zásobování potravinami a dalším nezbytným zbožím zachováno.

„Lidé s trvalým pobytem v Uničově nemohou město opustit. Byl rovněž vydán zákaz pohybu po samotném Uničově s výjimkou cest do práce, na nákup základních potřeb, k lékaři či veterináři. Dále lidé smějí své bydliště opustit z důvodu zajištění péče nebo doprovodu pro své příbuzné a blízké, případně k vyřízení úředních záležitostí,“ uvedl starosta Radek Vincour na webu Uničova.

Kromě řidičů zásobovacích vozidel, zdravotníků, policistů a hasičů není do Uničova, Červenky a Litovle nikomu umožněn přístup. „Výjimku mají i lidé s trvalým bydlištěm mimo Uničov, kteří v Uničově pečují o své blízké. Každý, kdo je oprávněn do města vstoupit, bude na kontrolním stanovišti vybaven ochrannými prostředky,“ dodal Vincour.

Uzavřené obce

Hygienici rozhodli o uzavření celkem 21 obcí. Kromě Uničova, Červenky a Litovle se jedná ještě o obce Chořelice, Chudobín, Myslechovice, Nasobůrky, Nová Ves u Litovle, Rozvadovice, Savín, Tři Dvory u Litovle, Unčovice, Víska u Litovle, Benkov u Střelic, Brníčko, Dětřichov, Dolní Sukolom, Horní Sukolom, Nová Dědina u Uničova, Renoty a Střelice u Litovle.

Související články

Další články