„Nějaký pomatenec si přivlastnil můj drahý sportovní vozík, na kterém hraji florbal na elektrických vozících (od roku 2003). Měl nové motory, novou elektroniku, nový joystick, novou zádovou opěrku, nový chladicí systém a v neposlední řadě nové logo týmu, za který jsem měl v úmyslu nastoupit v nadcházející sezoně,“ píše Vašek a dodává, „vozík zmizel z chodby 5. patra uzavřeného domu s pečovatelskou službou (ul. Kodymova, Praha 13). Je mi z toho smutno a vůbec nevím, jak bude (ne)pokračovat můj život s tímto unikátním sportem, který se bez vozíku prostě hrát nedá.“

Vozík, o který se jedná, byl určen výhradně pro florbal na elektrických vozících. Pro běžný provoz je tento typ sportovního vozíku naprosto nepoužitelný. Zloději bude tedy k ničemu a buď se ho pokusí prodat na internetu, nebo ho nechá někde odložený.

Krádež, ke které došlo v neděli 16. 8. mezi 16. a 20. hod., byla nahlášena na policii a po vozíku se tedy intenzivně pátrá.

Obracíme se na vás, čtenáře, máte nějaké informace, které se krádeže týkají, viděli jste vozík někde, případně víte o inzerátu, který by se mohl týkat tohoto případu? Napište nám na redakce@extra.cz, veškeré informace předáme přímo Vaškovi a policii.

Vozík měl celkovou hodnotu 160 000 Kč a podařilo se ho získat i díky velkému počtu drobných sponzorských darů a finanční podpory řady nadací.

Pokud byste se rozhodli i vy pomoci, aby Vašek mohl dál hrát za svůj tým New Cavaliers, bylo zřízeno konto 107–8828000277/0100, na které můžete posílat finanční prostředky. Veškeré příspěvky budou plně využity k pořízení nového sportovního vozíku. V případě, že se vozík najde, veškeré peníze vám budou zaslány dle Vaškových slov zpět na účet.