Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Hyenismus: Rodiče zavřeli vlastní dítě na 23 let do stodoly. Kolem kotníků musel mít řetězy. Důvod vás rozpláče!

Otřesný případ!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Lu Zhi z čínské vesnice Shiqiao byl v řetězech držen dlouhých 23 let ve stodole. Jeho rodiče se obhajují tím, že muž je mentálně labilní a oni nemají peníze na léčbu. Muž sice dostával denně jídlo a pití, ale musel spát na seně a kolem kotníků měl upevněný řetěz, aby nemohl utéct.

Ještě stále bohužel existují na světě místa, kde lidé berou své mentálně nemocné potomky jako něco, za co by se měli stydět. Místo toho, aby jim poskytli lékařskou pomoc a stav jejich dětí se mohl zlepšovat, tak je zamykají do sklepů a snaží se je schovat před ostatním světem.

Přitom kdyby jim poskytli vhodnou lékařskou péči, stav jejich potomků by se mohl relativně zlepšit a ti by pak mohli žít téměř plnohodnotným životem.

Další děsivý případ, kdy rodina ukrývala svého syna před zraky veřejnosti se stal v Číně. Nyní už šestačtyřicetiletý Lu Zhi z čínské vesnice Shiqiao, byl vězněn dlouhých 23 let ve stodole. Rodiče se snaží obhájit tím, že jejich syn je mentálně retardovaný a oni neměli peníze na léčbu.

Patrně když zjistili, že nedokážou svému synovi zajistit dostatečnou péči, raději se snažili svůj „problém“ co jak nejlépe schovat. Muž byl vězněn v otřesných podmínkách. I když ho rodiče doslova netýrali a každý den dostával jídlo i pití, musel žít ve stodole, spát na seně a kolem kotníků měl upevněný řetěz.

Oba rodiče se nejspíše styděli za svého syna, a proto nechtěli mít svoji přítěž až tak na očích. Tenhle případ není bohužel nijak neobvyklý.

Související články

Další články