Ještě stále bohužel existují na světě místa, kde lidé berou své mentálně nemocné potomky jako něco, za co by se měli stydět. Místo toho, aby jim poskytli lékařskou pomoc a stav jejich dětí se mohl zlepšovat, tak je zamykají do sklepů a snaží se je schovat před ostatním světem.

Přitom kdyby jim poskytli vhodnou lékařskou péči, stav jejich potomků by se mohl relativně zlepšit a ti by pak mohli žít téměř plnohodnotným životem.

Další děsivý případ, kdy rodina ukrývala svého syna před zraky veřejnosti se stal v Číně. Nyní už šestačtyřicetiletý Lu Zhi z čínské vesnice Shiqiao, byl vězněn dlouhých 23 let ve stodole. Rodiče se snaží obhájit tím, že jejich syn je mentálně retardovaný a oni neměli peníze na léčbu.

Patrně když zjistili, že nedokážou svému synovi zajistit dostatečnou péči, raději se snažili svůj „problém“ co jak nejlépe schovat. Muž byl vězněn v otřesných podmínkách. I když ho rodiče doslova netýrali a každý den dostával jídlo i pití, musel žít ve stodole, spát na seně a kolem kotníků měl upevněný řetěz.

Oba rodiče se nejspíše styděli za svého syna, a proto nechtěli mít svoji přítěž až tak na očích. Tenhle případ není bohužel nijak neobvyklý.