Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Zrádci (reality hra)

HÝBEME SE HEZKY ČESKY zná vítěze. Přes čtyři sta sportovních týmů se dočká podpory

HÝBEME SE HEZKY ČESKY zná vítěze. Přes čtyři sta sportovních týmů se dočká podpory
Zdroj: PENNY
Sport

Desítky tisíc sportujících dětí po celé zemi se mohou těšit na podporu svých sportovních týmů. Rozdělí je mezi ně společnost PENNY, a to v rámci projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY. Ten měl za cíl pořádně rozhýbat české děti. 


Celkem mezi týmy budou rozděleny bezmála 4 miliony korun. Ve finále klání bylo 455 finalistů, o tom, kdo se stane vítězem rozhodlo takřka milion a čtyři sta tisíc hlasujících. Vítězné týmy budou podpořeny částkou 15 000 korun, ostatní finalisté dostanou příspěvek 5 000 korun.

Projekt HÝBEME SE HEZKY ČESKY začal letos v dubnu a jak už bylo řečeno, cílem bylo podpořit dětský sport po celé zemi. Hlasující mohli v červnu hlasovat pro své favority ze 150 mikroreginů, do kterých byla v rámci projektu Česká republika rozdělena, přes internet. V září se už hlasovalo přímo na prodejnách PENNY. Kdo letos štěstí neměl, nemusí zoufat, už se totiž připravuje další ročník projektu.

HÝBEME SE HEZKY ČESKY zná vítěze. Přes čtyři sta sportovních týmů se dočká podpory


Zapojily se i nejmenší týmy v Česku

„Byli jsme překvapeni, kolik lidí v jednotlivých fázích hlasovalo. I přímo na prodejnách dal svůj hlas některému z týmů prakticky každý pátý nakupující. Hned 14 z nich dostalo hlas od více než 8 000 lidí. Potvrdilo se nám tak, že jdeme správnou cestou, a že lidé chtějí dětský sport podporovat,“ okomentoval závěrečnou fázi projektu Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY s tím, že spojením s Českou obcí sokolskou a Asociací školních sportovních klubů (AŠSK) se podařilo projektem oslovit i týmy v nejmenších městech a obcích.

Podpořeny byly i méně populární sporty

Seznam více než čtyř stovek zapojených týmů je k nahlédnutí na webu www.hybemesehezkycesky.cz.Vedle finanční injekce se mohou těšit také na materiální podporu. „Ohlas a reakce ze stovek našich jednot a jednotlivých sportovních týmů byl od začátku nad očekávání. Důležité je, že se podařilo pomoci i těm dětem, které se věnují sportům, které nejsou tak populární a rozšířené, jako jsou fotbal nebo florbal. Vždyť se podpory dočkaly děti hrající stolní tenis, cheerleaders, děti, které se věnují gymnastice, atletice, ale hlavně všestrannosti, která bývá v nesokolském prostředí často přehlížena. To, je to, co je na tomto projektu unikátní,“ říká Hana Moučková, starostka České obce sokolské.

HÝBEME SE HEZKY ČESKY zná vítěze. Přes čtyři sta sportovních týmů se dočká podpory


„Děti ve školách potřebovaly po dlouhém lockdownu nějaký podnět, a právě tento projekt byl takovým impulsem, jak je motivovat k návratu ke sportu. Pro nás je důležité vytvářet podmínky pro pohybové aktivity přímo ve školách, které děti navštěvují, protože je přirozené a logické, aby sportovaly tam, kde se vzdělávají a mají své kamarády. Pomáhá to jejich všestrannému rozvoji a usnadňuje život rodičům, kteří vědí, že je o děti postaráno po skončení výuky a nemusí s nimi jezdit do sportovních klubů mimo školu,“ doplňuje Svatava Ságnerová, prezidentka Asociace školních sportovních klubů.

Klub si dopřeje nové dresy

Z celkem více než 1 100 sportovních týmů z celé České republiky se o podporu ucházely i basketbalistky TJ Sokol Pečky. Jde o sportovní klub s dlouhou historií, konkrétně padesátiletou. Ve třech kategoriích zde hraje basket přes 80 dětí.

Pro nás je každá taková pomoc důležitá. Jezdíme po zápasech po celé republice, doprava nebo případné ubytování je jednou z největších položek našeho klubu, ale finance potřebujeme třeba i na rozhodčí na naše domácí zápasy. Právě se chystáme pořídit nové dresy, takže 15 000 korun nám zaplatí polovinu této částky,“ říká Jiří Katrnoška, který stál u zrodu ženského a žákovského basketbalu v Pečkách.

Oceněn byl dále třeba i florbalový tým při ZŠ Jana Evangelisty Purkyně Zajíci Libochovice. „Snažíme se, aby děti měly to, co pro nás bylo v dětství přirozené – každodenní pohyb a kamarády okolo sebe. Snažíme se vytvářet podmínky, aby neseděly jen u počítačů nebo si nehrály jen na mobilech,“ popisuje učitel a trenér Jan Fictum.


Další články

Nejnovější kauzy