Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hvězdy, za které se platily miliony: 5 nejdražších přestupů v historii fotbalové ligy

Hvězdy, za které se platily miliony: 5 nejdražších přestupů v historii fotbalové ligy
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
fotbal
Fotbalová Fortuna liga stále umí vychovávat nadějné fotbalisty, o které je zájem v zahraničí. Dokonalým příkladem je Adam Hložek, jenž má nakročeno k velkému přestupu. Možná i rekordnímu. Čas od času se v české Fortuna lize objeví hráč, za kterého jsou zahraniční kluby ochotny pořádně zaplatit. Ostatně z tuzemských trávníků se vydali do zahraničí Petr Čech, Pavel Nedvěd nebo Patrik Schick. O nejdražší přestupy v ligové historii se ale postarali jiní.

Milan Baroš – 190 milionů korun

Nejlepší střelec evropského šampionátu z roku 2004 a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem svou profesionální kariéru ukončil po uplynulé sezoně v Baníku, kde s velkým fotbalem začal. Na Bazalech věděli, že se u nich rodí budoucí hvězda, kterou taky náležitě zpeněžili. Když tehdy dvacetiletý Baroš v roce 2002 přestupoval do Liverpoolu, získal za něj ostravský klub téměř 200 milionů korun.

Bořek Dočkal – 220 milionů korun

Současný kapitán Sparty svou ligovou kariéru odstartoval ve Slavii. Hrál taky za Kladno či Liberec, odkud odešel nejprve do Turecka a pak do norského Rosenborgu. V roce 2013 se ale vrátil domů a posílil Spartu, kde se z něj postupem času stal klíčový muž sestavy. Když v roce 2017 přestupoval do Číny, zaplatil za něj Henan 220 milionů korun. Dočkal se ale v čínské lize dlouho neohřál a přes zámořskou MLS se vrátil zpátky na Letnou.

Alex Král – 315 milionů korun

Dvaadvacetiletý rodák z Košic na začátku roku 2019 přestoupil z Teplic do Slavie. Do Edenu přicházel jako sázka na budoucnost, Alex Král se ale rychle zabydlel v sestavě, zářil v Evropské lize, sešívaným pomohl k titulu a následně i k postupu do Ligy mistrů. Tu už si ale v Edenu nezahrál, protože v září putoval za 315 milionů korun do moskevského Spartaku.

Tomáš Rosický – 504 milionů korun

Bývalý reprezentační kapitán byl řadu let nejdražším ligovým fotbalistou. Malý Mozart vyrostl ve Spartě, která jej na začátku roku 2001 poslala za více než půl miliardy korun do Dortmundu. Tam se tehdy dvacetiletý Rosický rychle rozkoukal a brzy se stal hvězdou německého velkoklubu, se kterým získal i bundesligový titul. Dalších deset let pak působil v Arsenalu.

Tomáš Souček – 540 milionů korun

Tomáš Souček je právem považován za nejlepšího českého fotbalistu současnosti. Ve Slavii si bez něj dlouho nedokázali svou hru představit, v Edenu ale moc dobře věděli, že o něj jednoho dne přijdou. Několik nabídek ještě vedení sešívaného klubu smetlo ze stolu, v zimě už ale Souček zamířil do anglického West Hamu. Nejdříve na hostování, to se ale po záchraně Premier League, ke které pětadvacetiletý záložník výrazně přispěl, změnilo v přestup. Slavia tak za svůj klenot získala 540 milionů korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy