Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Hvězdy z muzikálu Alenka v kraji zázraků si zahrály pro děti z dětských domovů! Ty se se svými oblíbenci pak mohly i vyfotit!

Zdroj: oficiální zdroj
+ Další 2 fotografie
Umělci z muzikálu Alenka v kraji zázraků nadělovali dětem z dětských domovů. Do Divadla Hybernia se jich sjely téměř dvě stovky z celého Česka a dostaly nevšední dárek k pololetnímu vysvědčení. Mohly vidět samotný muzikál a po představení se setkaly s herci a dokonce se s nimi mohly i vyfotit.

V představení věnovaném právě dětem účinkovali například Anna Slováčková, David Gránský, Felix Slováček ml., Michaela Kuklová, Michaela Nosková, Jana Zenáhlíková, Ernesto Čekan, Petr Macháček a další. V dětských rolích potom Kateřina Průšová, Tereza Neradová, Filip Vlastník nebo Matyáš Kožíšek. Jak sami vzpomínají na dobu, kdy ještě chodili do školy?

"Co se týká prvního stupně, na ten vzpomínám rád, strávil jsem ho v Irsku a bylo to moc fajn. Do školy už bych se ale vrátit nechtěl, měl jsem problém s matikou, fyzikou a chemií, a proto jsem šel radši na konzervatoř," vzpomíná David Gránský.

"Rozdávání vysvědčení s sebou přinášelo očekávání a naděje, protože po každé dobře vykonané práci přicházela odměna v podobě dnů bezstarostného volna, které jsme s kamarády trávili někde venku. Škola byla jen taková nutná výplň mezi zimními a letními prázdninami. Podnikali jsme výpravy na lyžích, na kole nebo jsme čas trávili třeba u vody s rybářskými pruty. Takže když se řekne rozdávání vysvědčení, tak mě automaticky napadnou prázdniny, kamarádi a dobrodružství," dodává Petr Macháček.

V muzikálu je i řada dětských postav. Propojení dětských herců s herci dospělými působí na dětského diváka doslova magicky a mnoho dětí se s postavou Alenky nebo dalších dětských rolí lehce ztotožní. Ale jak to v představení, ve kterém vedle špičkových muzikálových herců pobíhá banda dětí, vlastně funguje?

"Práce s dětmi a pro děti je rozhodně náročná, ale je to taková přidaná hodnota. Důvod, proč to člověk dělá. Moji rodiče se tvorbě pro děti věnují celý život a mají hodně zkušeností a děti je často inspirovaly. Děti jsou náročný divák a je těžké pro ně cokoliv vytvářet. Myslím, že nám se to daří, a to nejen pro ně psát, ale i s nimi na jevišti pracovat. Děti v hledišti pak opravdu krásně reagují na děti na jevišti. Jsou pro ně leckdy většími hrdiny než dospělí," říká producentka muzikálu Lenka Pixová.

Samozřejmě že se dětští herci od těch dospělých učí a je tedy velmi důležitá jejich podpora. "Myslím, že pro děti v muzikálu je důležité vidět i to, že dospělí herci jsou skromní a navzájem se podporují a podporují i nás. Mě osobně nejvíc podporovaly velké Alenky - Anička Slováčková, Míša Sejnová a Brigita Cmuntová - protože jsou s námi na jevišti od začátku do konce představení, a tak si navzájem pomáháme," říká představitelka hlavní dětské role Kateřina Průšová.

Z dětských herců jde obrovská energie. A když se vše propojí s výkony všech ostatních, rozhodně to stojí za to! Děti z dětských domovů si setkání se svými oblíbenci nadmíru užily a už se těší na muzikál Kapka medu pro Verunku, se kterým děti z domovů oslaví další vysvědčení, tentokrát na konci školního roku. Kapka medu pro Verunku se hraje v Divadle Hybernia v neděli 19. února 2017 od 11:00 a 15:00 hod. Na obě představení je možné využít rodinné vstupné – 4 ks vstupenek za cenu 1990 korun.

Související články

Další články