Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Hvězdy z Malého pitavalu: Co dnes dělají představitelé vyšetřovatelů?

Zdroj: archiv ČT/Jaromír Komárek
+ Další fotografie
Malý pitaval

Malý pitaval z velkého města patří k seriálovým hitům, který se zapsal do srdcí mnoha diváků. Ze šestice hlavních hrdinů už dva nežijí. Kteří z představitelů slavného československého seriálu jsou ještě mezi námi, jak na natáčení vzpomínají a co dnes dělají?

Seriál Malý pitaval z velkého města vznikl podle scénáře Jaroslava Dietla v režii Jaroslava Dudka před 38 lety a zařadil se mezi televizní hity. Z šestice hlavních představitelů už do hereckého nebe odešli Michal Pešek a Vlastimil Hašek.

Osud Michala Peška (†53), který hrál nejmladšího člena týmu vyšetřovatelů Jiříčka Otradovce, nebyl vůbec veselý. Sváděl dlouhý boj s rakovinou, který nakonec prohrál.

Vlastimil Hašek (†63), který ztvárnil naopak služebně nejstaršího nadporučíka Rudolfa Pekaře, zemřel dva a půl roku po sametové revoluci manželce v náručí. Měl dlouhodobé problémy se srdcem. Postihl ho infarkt, na jehož následky 12. dubna 1992 zemřel.

Ladislav Frej (náčelník npor. Břetislav Kubát)

Herec Ladislav Frej (79), který hrál v seriálu Malý pitaval z velkého města přísného, zásadového, ale uznalého a spravedlivého náčelníka kriminálky nadporučíka Břetislava Kubáta, na detektivní sérii i po téměř 40 letech po natáčení vzpomíná s láskou. „Jen se pokaždé málem zblázním smíchy, když vidím, že jsem tam měl knírek jako sňatkový podvodník,“ uvedl.

Frej měl ještě krátce před natáčením zdravotní potíže. „Do poslední chvíle jsem ležel v nemocnici v Motole. Zlobila mě slinivka, měl jsem s ní velké problémy a hrozila i operace. Dost mě trápila,“ uvedl pro eXtra.cz. Nakonec se ukázalo, že to byl problém spojený se žlučovodem.

Jiří Krampol (kriminalista por. Libor Krejcárek)

Na natáčení seriálu zavzpomínal pro eXtra.cz před časem také Jiří Krampol, představitel Libora Krejcárka. Svěřil se, že jej na ulici zastavují policisté a říkají: „Nazdar, Krejcárku!“ Párkrát mu prý i odpustili pokutu za parkování.

Krampol zavzpomínal také na výši svého honoráře: „Za první sérii, což bylo deset dílů, které jsme natáčeli půl roku, jsem dostal 68 tisíc korun hrubého.“

Pavel Zedníček (kriminalista ppor. Kamil Hamřík)

Pavel Zedníček hraje v Malém pitavalu Kamila Hamříka. Vzpomínal, že během natáčení sváděl boj s odborným poradcem, aby si nemusel ostříhat své dlouhé vlasy. Děj seriálu je totiž zasazen do doby, kdy policisté museli být ostříhaní nakrátko. Zedníček argumentoval tím, že dlouhými vlasy může zmást zločince.

Na Pavla Zedníčka se můžete také těšit v nově chystaném seriálu Hvězdy nad hlavou, který se objeví na TV Prima.

Svatopluk Skopal (vyšetřovatel npor. Jaroslav Jarolím)

Český herec Svatopluk Skopal (70) ztvárnil v seriálu vyšetřovatele Jarolíma. Prakticky ve všech dílech je oslovován pouze příjmením. Jeho křestní jméno se diváci dozvědí až v díle Autorka detektivních povídek, ve kterém jej Michal Pešek do telefonu osloví jako Jaroslava.

Skopal oslavil letos na konci května své 70. narozeniny. Je podruhé ženatý, jeho manželkou je herečka Lenka Skopalová (67), která je členkou Činoherního klubu. Syn František (38) je rovněž hercem. V roce 2020 hrál Svatopluk Skopal postavu Karla Mlejnka v seriálu Poldové a nemluvně. Roli otce hrál také ve filmu s Jiřím Mádlem v hlavní roli Probudím se včera.

Více o seriálu Malý pitaval z velkého města ➔

Související články

Další články