Nejúspěšnější seriál všech dob natočili před 45 lety. Někteří herci už bohužel nejsou naživu, ale těm, kteří ještě jsou mezi námi, se daří dobře. Patří mezi ně i Jamie Farr, který v kultovním seriálu o korejské válce ztvárnil transvestitu Maxwella Klingera.

Farr se narodil 1. července 1934 v americkém Toledu. Poprvé se na televizní obrazovce objevil v roce 1954 jako host v seriálu Dear Phoebe. Následně dva roky sloužil v armádě právě ve válce v Koreji a v Japonsku. Zkušenosti z ní pak zužitkoval v seriálu MASH. Jeho postava Klinger tolik toužila po návratu domů, že se neustále převlékala za ženu. Bohužel mu to ale nikdy nevyšlo a vojenskou službu musel odsloužit celou.

Legrační je, že Klinger měl být pouze epizodní postavou. Jamie však nakonec v seriálu zůstal celých 11 let a od třetí řady patřil mezi hlavní postavy. Farr hrál i v několika filmech, například ve snímku Scrooged se potkal s Billem Murrayem, a je rovněž divadelním hercem.

Dnes je Jamiemu 83 let a vypadá stále velmi aktivně. Dá se říct, že v seriálovém důchodu už je delší dobu. Žije ale krásné stáří a je spokojený.