Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Hvězdy seriálu MASH po 45 letech: Takhle dnes vypadá bláznivý transvestita Klinger!

Hvězdy seriálu MASH po 45 letech: Takhle dnes vypadá bláznivý transvestita Klinger!
Zdroj: Profimedia.cz/CBS
+ Dalších 10 fotografií
Kultovní seriál M*A*S*H o válce v Koreji vznikl už před 45 lety. Mezi nejvýraznější postavy bezpochyby patří transvestita Maxwell Klinger. Jeho představitel Jamie Farr (83) na natáčení dodnes v dobrém vzpomíná. Jak se na něm podepsaly desítky uplynulých let?

Nejúspěšnější seriál všech dob natočili před 45 lety. Někteří herci už bohužel nejsou naživu, ale těm, kteří ještě jsou mezi námi, se daří dobře. Patří mezi ně i Jamie Farr, který v kultovním seriálu o korejské válce ztvárnil transvestitu Maxwella Klingera.

Farr se narodil 1. července 1934 v americkém Toledu. Poprvé se na televizní obrazovce objevil v roce 1954 jako host v seriálu Dear Phoebe. Následně dva roky sloužil v armádě právě ve válce v Koreji a v Japonsku. Zkušenosti z ní pak zužitkoval v seriálu MASH. Jeho postava Klinger tolik toužila po návratu domů, že se neustále převlékala za ženu. Bohužel mu to ale nikdy nevyšlo a vojenskou službu musel odsloužit celou.

Legrační je, že Klinger měl být pouze epizodní postavou. Jamie však nakonec v seriálu zůstal celých 11 let a od třetí řady patřil mezi hlavní postavy. Farr hrál i v několika filmech, například ve snímku Scrooged se potkal s Billem Murrayem, a je rovněž divadelním hercem.

Dnes je Jamiemu 83 let a vypadá stále velmi aktivně. Dá se říct, že v seriálovém důchodu už je delší dobu. Žije ale krásné stáří a je spokojený.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy