Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hvězdy se loučí s Haničkou Písničkou: Zdrcená Lucie Bílá, Dáda Patrasová i Ivana Gottová

+ Dalších 31 fotografií
Hvězdy

Pozvané hvězdy se přišly naposledy rozloučit s legendární českou zpěvačkou Hanou Zagorovou (†75), která zemřela v pátek 26. srpna. Na zádušní mši do kostela svatého Tomáše na Malé Straně dorazili kromě zdrceného vdovce Štefana Margity (66) například Lucie Bílá s partnerem, moderátorka Lucie Borhyová, Dáda Patrasová s Felixem Slováčkem nebo zpěvačka Jitka Zelenková či Ivana Gottová. Na místě nechyběla ani redakce eXtra.cz.

Zpěvačka Hana Zagorová zemřela v pátek 26. srpna v jedenáct hodin dopoledne po vleklých zdravotních problémech. „Na dnešní 11. hodinu už nikdy nezapomenu. Strach, úplná beznaděj, že jsem tě navždy ztratil a že už nejsi a nebudeš. Návrat do prázdného bytu mě drásá. Koukám na tvé věci a každý krok mi tě tu připomíná. Miluju tě a navždy budu,“ napsal Margita následně na sociální sítě.

Zádušní mše jen pro pozvané hosty se uskutečnila v úterý 30. srpna od dvou hodin v kostele svatého Tomáše. Kolem jedné dorazil na místo zdrcený Štefan Margita a také jediná sestra Hany Zagorové Evelyn Bečvaříková (78).

Pro Patrasovou byla důvěrnicí

Dalšími smutečními hosty byli také herec Ondřej Sokol, pro něhož je rozloučení s Haničkou Zagorovou velmi těžké, jak sám před kostelem prozradil. Nechyběli ani zpěvák Stanislav Hložek nebo moderátorka Lucie Borhyová. „Je to pro mě obtížné, Hanka byla úžasný člověk. Trvá dlouho, než člověk takovou bolest překoná, v srdci to zůstává dlouho. Snažím se být Štefanovi oporou,“ uvedla Borhyová na místě, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz.

„Já si to doteď nemůžu v sobě srovnat, byla to moje kamarádka a důvěrnice. Je to velká ztráta pro všechny, nemohu tomu uvěřit. Hodně mi v životě pomáhala,“ řekla Blesku Dáda Patrasová. Kromě Dády přišel také saxofonista Felix Slováček, který na Hanku vzpomíná také jen v dobrém.

Se Štefanem si v noci voláme, říká Matragi

Zpěvačka Lucie Bílá dorazila ve společnosti partnera Radka Filipiho. „Odešla legenda a můj hudební i soukromý pilíř. Je mi hrozně. Hlavně ať to zvládne Štefan a jeho rodina,“ prozradila novinářům zdrcená zpěvačka.

Dále se na smuteční mši objevili i herec Ondřej Brzobohatý v doprovodu Daniely Písařovicové, návrhářka Blanka Matragi, skladatel František Janeček v doprovodu zpěvačky Jitky Zelenkové a Ivana Gottová. „Vzpomínám na ni jako na výjimečného člověka,“ zavzpomínal Janeček. „V noci si se Štefanem voláme, snažím se ho povzbudit, jak jen to jde, a budeme s ním pořád. Štefan je velmi statečný, stejně jako byla Hanka,“ sdělila Matragi.

Ivana Gottová se ve svém zármutku a v emocích nechtěla pro média vyjadřovat. „Nezlobte se, já nemůžu, opravdu se nezlobte,“ uvedla zničená Gottová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy