Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Hvězdy řeší nízké důchody: 25 tisíc je výsměch, nadává Krampol, Kubišová neví, kolik bere

Jiří Krampol a Marta Kubišová
Zdroj: profimedia/koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
důchody celebrit

Nízké důchody nejsou žádnou výjimkou ani mezi celebritami. Své o tom ví například zpěvačka Helena Vondráčková nebo herci Jaroslava Obermaierová, Jiří Krampol a Ivan Vyskočil. Jiní se nechávají slyšet, že vystačí i s málem. Mezi ně patří i zpěvačka Marta Kubišová. Na výši penzí se hvězd ptal například web TN.cz.

„Je to těžké. Já mám důchod 25 tisíc korun, což je na české poměry docela slušné. Jenže bydlím v centru Prahy, kde všechno na rozdíl od venkova stojí víc. Ze svých 25 tisíc korun zaplatím 20 tisíc za činži. Kdybych nepracoval, tak co bych dělal? Já se nechci rouhat, ale za posledních dvacet let jsem zaplatil takové daně, že mám předplacený důchod na 200 let,“ promluvil o svých poměrech populární herec a moderátor Jiří Krampol.

„Přijde mi to nedůstojné ve srovnání s dalšími státy. Moje maminka pracovala celý život a měla směšný důchod. Já pracuji od 14 let a nevím, proč bych se měl na stará kolena stěhovat někam na kraj Prahy. Natočil jsem 158 filmů, vydělal jsem opravdu velice slušné peníze. Nerouhám se, jen mi připadá opravdu blbý, že v krámu mám například za pár rajských jablíček zaplatit přes 700 korun,“ dodal pro TN.cz.

Helena Vondráčková se musela soudit

Vyšší důchod od státu v minulosti vysoudila zpěvačka Helena Vondráčková, ​která se odmítala smířit s vyměřenou nízkou penzí. „ČSSZ chtěla Helče neoprávněně neuznat práci pro Pragokoncert a vyměřili jí důchod 8 tisíc. Odmítli uznat důkazy, že si řádně platila pojištění,“ svěřil se její manžel pro eXtra.cz.

Ne každý má ale takovou kuráž a trpělivost. Ohledně nízké výše svého důchodu se v minulosti hlasitě ozvala i herečka Jaroslava Obermaierová, představitelka paní Nyklové ze seriálu televize Nova Ulice.

Mám i jinou práci, dělám i divadlo. Je to ale samozřejmě příjemné, protože všechno je drahé jak prase. Když ještě můžu pracovat, je to fajn,“ řekla před časem herečka v rozhovoru pro eXtra.cz. „Ale peníze z Ulice nejsou pro mě to nejpodstatnější. Není to tak, že bych tam chodila jen kvůli nim,“ dodala ještě.

To, co si myslím o výši důchodů, by nešlo zveřejnit. Já jsem si 33 let odpracoval. Jenže my na začátku 90. let dostali možnost, že si nemusíme platit sociální, na což jsme dost dojeli. Ale kluci, co to platili, dostali důchod asi 10 tisíc korun, z čehož taky nemohli žít, takže jsme na tom byli vlastně stejně. Mně se důchod časem zvedl asi na 12 tisíc korun, ale pořád pracuji. A navíc bydlím ve svém,“ řekl TN.cz herec Ivan Vyskočil.

Že by se mohla inspirovat kolegyní ze skupiny Golden Kids Vondráčkovou naopak odmítla po dotazu legendární zpěvačka Marta Kubišová: „Já ani vlastně nevím, jaký mám teď důchod, já bych se musela kouknout do papírů. Nikdy jsem o tom ani neuvažovala, že bych se měla soudit nebo něco takového, soudy se nevyplácí.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy