Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Hvězdy Harryho Pottera se rozhádaly: Neshodnou se v názoru na menstruující lidi

Bohaté ženy mají různé bizarní koníčky.
Zdroj: JK Rowling
+ Dalších 6 fotografií
Přestřelka
Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe (30) se ostře ohradil proti autorce slavných knih o kouzelnících J. K. Rowlingové (54). Ta svým příspěvkem na Twitteru popudila spoustu fanoušků, kteří britskou spisovatelku mnohdy označují za homofobní. Nic jí není platné, že se situaci snaží zmírnit.

J. K. Rowlingová o sobě zase jednou dala vědět. Slavné autorce se tentokrát nelíbil příspěvek na Twitteru, který psal o "lidech, kteří menstruují". Právě první slovo věty se Rowlingové stalo trnem v oku. "Jsem si jistá, že jsme tu pro tyto lidi měli jisté slovo. Žuny? Žiny? Žony?" ptala se ironicky autorka knih o Potterovi.

Za tento tweet se na Rowlingovou okamžitě snesla vlna kritiky. Mnohým lidem totiž vadilo, že je autorka homofobní a nerespektuje práva transsexuálů. Proti spisovatelce se ohradil i herec Daniel Radcliffe, který ve filmech hrál titulní postavu její kouzelnické série. "Transsexuální ženy jsou ženy. Jakékoli prohlášení o opaku vymaže identitu a důstojnost transgender lidí a je v rozporu se všemi radami profesionálních zdravotnických sdružení," napsal Radcliffe na web neziskové LGBTQ organizace The Trevor Project.

Hvězda se bojí o fanoušky

Radcliffa tak musel příspěvek Rowlingové pořádně popudit, protože britský herec je známý tím, že se vyhýbá sociálním sítím a málokdy vydává jakákoliv prohlášení. Ve svém textu také vyjádřil obavu, že kvůli spisovatelčině výroku přijde její dílo o fanoušky. "Všem lidem, kteří nyní kvůli těmto komentářům cítí, že jejich zážitek z knih byl pošpiněn nebo dokonce zničen, je mi to velmi líto. Opravdu doufám, že neztratíte to, co pro vás bylo v těchto příbězích cenné," pokračoval herec, u kterého se dlouhodobě spekuluje, zda je či není homosexuál.

Nebyl to první přešlap

Rowlingová se na Twitteru začala ihned bránit. "Není nic špatného na tom, mluvit pravdu," napsala spisovatelka, čímž ale jen vyvolala další vlnu pobouření. Autorka byla přitom už v minulosti označena za homofobní za své předchozí příspěvky. V jednom z nich v roce 2018 souhlasila s názorem, že transsexuálové jsou jen muži v šatech.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy