Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Hvězdný hokejista Michal Kempný odjel makat na Moravu: Máma měla štěstí, ostatní ne

Hvězdný hokejista Michal Kempný odjel makat na Moravu: Máma měla štěstí, ostatní ne
Zdroj: Se souhlasem Michala Kempného
+ Dalších 11 fotografií
Tornádo

Hvězda NHL Michal Kempný (30) vyměnil hokej za klempířinu. Hned druhý den poté, kdy jih Moravy zasáhlo ničivé tornádo, se vydal na pomoc sousedům. Pohled na obec Lužici, kde bydlí jeho rodina, byl pro něj šokujícím a silným momentem.

Michal Kempný se vydal pomáhat obětem tornáda

Hokejista Michal Kempný (30) se vydal pomáhat do obce Lužice, kterou v týdnu zdevastovalo tornádo. To se ve čtvrtek přehnalo obcemi na Hodonínsku a Břeclavsku a vyžádalo si pět životů. Lidé posílají peníze na dárcovské účty, aby nešťastným lidem, jimž pohroma zničila domovy, pomohli. Obránce Washington Capitals přicestoval do Lužice, kde bydlí jeho rodina, z Prahy hned druhý den po katastrofě. Dům, kde bydlí jeho maminka, sice přežil bez újmy, sousedé už ale takové štěstí neměli.


Jsem na tebe hrdá, vzkazuje mu manželka Nicola

"Kraj, odkud pocházím a kam se hrozně rád vracím. Návrat dnešní je jiný a osobní. Z pohledu na aktuální situaci mě mrazí," svěřil se Michal na Instagramu s tím, že stále nemůže uvěřit, co za katastrofu Moravu postihlo. "Cítím obrovskou vděčnost za to, že má rodina a nejbližší jsou v pořádku a v bezpečí, ale na druhou stranu vím, že spousta rodin takové štěstí neměla a je mi z toho smutno," dodal a všem obětem katastrofy popřál, aby zůstaly silné. "Dostaneme se z toho," vzkázal jim.


"Jsem na tebe hrdá," ocenila svého milého manželka Nicola, která má doma nejen výherce Stanley Cupu, ale také chlapa se srdcem na pravém místě.

Ten ale nevzal nářadí do ruky kvůli tomu, aby ho za to lidé obdivovali. "To by přece udělal každý," uvedl Michal skromě pro Novinky a dodal, že nejvíc ho zasáhl pohled první den po příjezdu. "U nás je rybník Lužák, chodíval jsem tím směrem k dědovi a strýcovi. Bylo to tam krásné, okolo les. Teď je tam holá, zničená planina, to byl pro mě hodně těžký moment," řekl.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy