Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Hvězdná pěchota na ministerstvu zdravotnictví: Arenberger odstupuje, vrací se Vojtěch

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger končí, vrací se Adam Vojtěch
Zdroj: Profimedia
Ministerstvo zdravotnictví

Premiér Andrej Babiš oznámil, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v úterý rezignuje. Podle Babiše bude staronovým ministrem Adam Vojtěch (za ANO), který tento post zastával od listopadu 2017 do září 2020. 

Současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger v úterý 25. května kolem jedenácté hodiny rezignuje. Na tiskové konferenci v Bruselu o tom informoval premiér Andrej Babiš. Na jeho post nastoupí Adam Vojtěch, který tuto funkci zastával od prosince 2017 do září 2020.

„V září po covidové zátěži se rozhodl, že odejde. Mrzelo mě to, protože si myslím, že byl velice dobrý ministr. Teď jsme se domluvili, že nastoupí a bude ve funkci ministra až do demise této vlády,” uvedl Babiš podle webu iRozhlas.cz.

Špatně vyplněné majetkové přiznání

„Celá rodina je pod tlakem, to je hlavní důvod," uvedl Babiš. Arenberger podle něho podcenil, že na úrovni ministra musí být majetková přiznání přísnější. S Arenbergerem se podle svých slov premiér na postupu dohodl. 

„Odstupuji z funkce ministra zdravotnictví. Panu premiérovi jsem dnes ráno do Bruselu oznámil, že rezignuji,” uvádí Arenberger na mimořádné tiskové konferenci, která začala v jedenáct hodin dopoledne. Říká, že poté, co vyšlo na povrch, že špatně vyplnil majetkové přiznání, spustila se na něj vlna neskutečné mediální kritiky. „Co jsem zažil, připomínalo mediální lynč. Média na mě vytahovala různé kauzy, které se ukázaly jako nepravdivé. Nikdo z novinářů se za ně neomluvil. Byla to zajímavá zkušenost,” dodává. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy