Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Hvězdná Libuše Šafránková (†68): Národem milovaná herečka si prošla krutou nemocí

Hvězdná herečka Libuše Šafránková bojovala se zákeřnou nemocí.
Zdroj: Filmové studio Barrandov / Profimedia / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
ÚMRTÍ

Česko zasáhla smutná zpráva, ve věku 68 let zemřela talentovaná herečka Libuše Šafránková. Filmy jako třeba Tři oříšky pro Popelku nebo Princ a Večernice milují všechny generace. Hvězdě české kinematografie byl do vínku dán obří talent i neutuchající láska životního partnera Josefa Abrháma (81). V určité životní etapě ji však podlomilo kolena horšící se zdraví a ona musela čelit zákeřné nemoci... 

Nadaná herečka Libuše Šafránková, která za svůj život ztvárnila nespočet ikonických rolí, v roce 2014 prošla vskutku těžkými okamžiky, když ji postihla zákeřná rakovina plic a ona musela podstoupit náročnou operaci, při které jí odebrali zhoubný útvar. Poté následovala další léčba.

„Lehké to opravdu nebylo… Beru to všechno s obrovskou pokorou, a proto nikomu raději neříkám, že mi je fajn. Pokorně děkuji tomu nahoře, ale nikdy nevíte. Vesmír je velmi nevyzpytatelný a hravý. Vždy vás může překvapit,“ prozradila Blesku krátce po zákroku Libuše Šafránková.

Libuše Šafránková byla bojovnice

Herecká profese šla v těžkých časech stranou, zdravotní stav společně s rodinou byly přednější. Velkou oporou se také ukázal být manžel Josef Abrhám. „Musela jsem se naučit používat injekční stříkačku,“ řekla Libuška v motivačním diáři první české Popelky Evy Hruškové.
„Nejdůležitější je mít radost. Nenechat se ničím zlomit a brát život s nadsázkou. A občas si vzpomenout na rady našich babiček. Nepřepínat se a střídat práci a odpočinek. Než jsem si to uvědomila a začala se podle toho řídit, trvalo to dlouho,“ přiznala kolegyni a kamarádce. Prvotřídní herečka se s nemocí rvala, jak to jen šlo – byla to velká bojovnice.

Hospitalizována v den svých narozenin

Libuše Šafránková byla 7. června, v den svých osmašedesátých narozenin, hospitalizována v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, kde v úterý podstoupila náročnou operaci. Podle informací Blesku byla přijata v pavilonu A6, kde sídlí onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračních onemocnění a centrum plicní endoskopie. Zemřela ve středu 9. června.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy