Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Hvězdami napěchovaný festival ve Zlíně. Kdo nebude chybět na červeném koberci? eXtra.cz je na místě

Zlínský filmový festival se rozzáří plejádou českých hvězd
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
atmosféra

Město Zlín opět rozzářily projektory kinosálů a ulice se naplnily hlasem návštěvníků, kteří si nemohli nechat ujít 62. ročník Zlín Film Festivalu. Akce mezinárodního formátu, která je věnována zejména dětem a teenagerům, odstartuje dnes v 19 hodin. Tak jako každoročně si festival nenechala ujít celá řada slavných osobností, které se v podvečerních hodinách projdou po červeném koberci. Mezi známými tvářemi, jež jsou letos se Zlínem spojeny, se objeví Pavel Zedníček (72), Eliška Balzerová (73), Veronika Freimanová (66), Jana Švandová (75) či Lukáš Hejlík (42) a tým eXtra.cz u toho samozřejmě nemohl chybět.

V plném proudu

Po vleklých problémech s koronavirovou situací, která v posledních letech hatila konání každoročních kulturních akcí, se může 62. ročník Zlín Film Festivalu opět konat se vší pompou, která k němu už přes půl století neodmyslitelně patří. Ulice východomoravského města se opět naplnily filmovými fanoušky a jednotlivé sály se rozezněly dětským smíchem a halasem, protože právě jim je zlínský mezinárodní festival filmů určen.

"Letošní ročník zlínského festivalového svátku se po dvou nestandardních letech opět vrací do svých kolejí," uvedl pro magazín Náš region prezident filmového festivalu Čestmír Vančura. "Současná doba nás naučila, že samozřejmé nemusí být vůbec nic. Proto se prosím společně radujme, žijme filmem, užívejme doprovodný program a vytvořme zase tu nehmatatelně půvabnou festivalovou atmosféru," dodal v podobě krátkého zamyšlení.

Kromě množství animovaných i hraných pohádek pro malé i větší děti je letošní program obohacen o speciální sekci pro teenagery. "Chceme teenagerům nabídnout možnost aktivně strávit volný čas a přitom být v chillu," uvedl Vančura důvody mimo jiné vzniku speciální kolekce Top Teen Ten. Celou škálu rozmanitých workshopů, přednášek a besed jako vždy ozvláštní přítomnost slavných tváří, které známe z českých filmů a seriálů, ale i těch, které se skrývají za jejich vznikem.

Známé hvězdy

Filmový festival pro děti a mládež slavnostně odstartuje dnes, 26. května v 19 hodin večer, a následně slibuje, že se zlínské nebe rozzáří barevnými jiskrami ohňostroje. A protože se během následujícího týdne na červeném koberci před místním Kongresovým centrem vystřídá i množství celebrit, je vcelku samozřejmé, že se alespoň část redakce eXtra.cz musela za tou parádou vypravit, abychom vás mohli zásobovat těmi nejžhavějšími novinkami ze světa českého showbyznysu.

A že jich tu bude letos celá plejáda, o tom nemůže být pochyb. Kromě tváří, které dobře známe z českých pohádek, jako jsou Karel Heřmánek, Pavel Zedníček, Jitka Čvančarová, Jitka Schneiderová, Veronika Freimanová nebo Dana Morávková, si slavný dětský filmový festival nenechají ujít ani herečka Eliška Balzerová se svou dlouholetou kamarádkou herečkou Janou Švandovou, herec a gastronadšenec Lukáš Hejlík, představitelka filmové princezny Zubejdy Barbora Seidlová, Vojta Kotek, Jiří Mádl a mnoho dalších.

Na festivalu věnovaném dětem samozřejmě nemohly chybět ani slavné pohádkové postavy z českých večerníčků a jiných pořadů. Malí návštěvníci se mohli na památku zvěčnit s Bobem a Bobkem, Mufem nebo Jů a Hele.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy