Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Hvězda Zlaté mládeže Renato Salerno: Nejsem syn nikoho, kdo byl za komoušů někdo

Renato Salerno: Hvězda Zlaté mládeže vydává klip
Zdroj: Se svolením Renata Salerna / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
zpověď

Nejvýraznější osobnost obou řad show Zlatá mládež Renato Salerno (28) vydává singl Červený koberce, do kterého vložil i svou specifickou vyřídilku. Pilotní singl k podzimnímu albu Hotmaker je vzkříšením devadesátek. Tak nejlépe se dá popsat to, co tady ještě nebylo. První otevřeně gay umělec, který bere jako samozřejmost to, jak vypadá, jak se prezentuje a jak působí na okolí. "Přetvářky si užijeme dost v jiných odvětvích, tak proč si na něco hrát," rozumuje Renato.

Hvězda Zlaté mládeže Renato Salerno razí cestu i v hudebním světě. Jako když v devadesátých letech chrlily televizní hitparády taneční hity, stejně tak dobře dokáže krev v těle rozproudit singl Červený koberce. "Eurohouse, europop, tak bych popsal ten konkrétní styl, chce-li to někdo někam zařadit. To je to, co se tenkrát hrálo v Esu, ne?" říká Renato.

Všechno si buduji sám, je to jen o mém vlastním štěstí

Videoklip sice provázely porodní bolesti, ale už je na světě! "Je to finančně mega náročné nahrát z ryze vlastních zdrojů album, natočit videoklip a poplatit všechny věci kolem. Další zajetý BMW by se taky hodilo, ale holt jsem jeden z tisíce, co si troufne zafinancovat svůj sen. Nejsem syn nikoho, kdo byl za komoušů někdo, ani někdo s poděděnou slávou. Všechno si buduju sám, všechno je jen o mým vlastním štěstí," uvádí věci na pravou míru Renato.

"Ta muzika, co dělám, je pro všechny. To, že jsem gay, absolutně neznamená, že zpívám pro gay komunitu. Byl by to nesmysl zavírat se do nějaké škatule. Už když se podívám na Instagram, kdo mě sleduje, tak jsou to ze šedesáti procent holky a většina z těch kluků dle interakce gayové nebudou." Videoklip odráží polovinu devadesátých let, jen se svěžím závanem dnešní doby. Záměrně ve stylu evropské taneční scény, jíž nás přes satelit krmila německá hudební stanice VIVA.

Nemám žádné přílišné hvězdné ambice, dělám, co mě baví

"Nemám žádné přílišné hvězdné ambice, jen se potřebuji realizovat v tom, co mě baví, a dělat hudbu, která tady nebyla. Pro všechny, co se rádi pobaví a rádi si zatančí. Já sám toho poslouchám hodně, sbírám vinylové desky, takže mám alba, maxi-singly všech možných interpretů z osmdesátek i devadesátek. Současná scéna mi v playlistu taky nechybí, momentálně jsou to hlavně italské singly." A jaké bude album? "V Evropské unii by měli určitě radost, že multilinguální."

Kdo je zodpovědný za hudební podklad Červených koberců? Údajně DJ Yestergay, produttore z italské Verony. Je to pravda, nebo ne? Možná při bližším zaposlouchání nalezne důvtipný posluchač nějaké signifikantní similarity s něčím, co zde létalo v hitparádách. Třeba je to i někdo z Prahy, ale trocha tajemna, která pobídne k teoriím, nikdy neuškodí.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy