Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Hvězda z Ulice drasticky zhubla: Andrej Hryc (70), bojující s leukémií, se vrátil domů

Hvězda z Ulice drasticky zhubla: Andrej Hryc (70), bojující s leukémií, se vrátil domů
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 7 fotografií
nemoc
Na konci dubna se lidé dozvěděli, že herec Andrej Hryc (70) trpí akutní leukémií. Herec, který zazářil například v seriálu Ulice či ve filmu Bathory, je nyní po 60 dnech strávených na nemocničním lůžku doma. Na klinice hematologie a transfuziologie v Bratislavě kvůli léčbě výrazně zhubl a slovenskému deníku Nový Čas prozradil, že nad nemocí pomalu, ale jistě vítězí.

„Dva týdny byl trochu unavený, ale ne tolik, aby tomu připisoval nějaký význam. Potom mu najednou otekla noha, poté ruka, a tak ho máma poslala k obvodnímu lékaři. Ten ho po odběru krve a zjištění výsledků okamžitě poslal do nemocnice,“ vysvětlila Wanda, dcera Andreje Hryce, v dubnu. Stav herce se naštěstí zlepšil natolik, že už je doma.

V nemocnici strávil Hryc dva měsíce, podstoupil chemoterapii a život mu zachránila transplantace kostní dřeně. Herec prozradil, kdo mu ji daroval. „Byla to moje sestra Bohdana a já jí nesmírně děkuji,“ řekl Andrej slovenskému deníku Nový Čas

Úleva

Pro Andreje Hryce bylo propuštění z nemocnice splněním největšího přání. „Když 60 dní nesmíte vyjít z nemocničního pokoje a neustále do vás lejou nějaké jedy, aby zničili to, co vás uvnitř žere a ničí, musíte stále ležet na nemocniční posteli, když přijde primář a oznámí vám, že můžete jít domů, jakoby promluvil archanděl Gabriel,“ řekl statečný herec. Ten nyní prakticky nemá imunitu, a proto nepřijímá žádné návštěvy.

Nejdojemnějším okamžikem bylo pro Andreje setkání s dcerou Wandou a manželkou Veronikou, které celých 60 dní neviděl. Právě tyto ženy mu dodávaly sílu a chuť bojovat. Velkou motivací k zotavení byli pro slovenského herci i vnuci Artem, Vadim a Nazar. Ty kvůli své snížené imunitě nemůže vidět minimálně 3 měsíce a ve spojení je s nimi díky Skypu.

Dobré zprávy

Kromě shledání s rodinou se Hryc může radovat i ze zpráv od lékařů, podle kterých se mu podařilo nemoc porazit. Velmi důležitých je následujících 100 dní rekonvalescence, léčba pokračuje za pomoci medikamentů, týdenními kontrolami v nemocnici a cvičením.

Andrej Hryc v nemocnici také výrazně zhubl. „Směji se, celý život jsem zkoušel všechny možné diety, tato byla nejúspěšnější, i když nesmírně krutá. Čeká mě kompletní výměna garderóby, budu si asi muset najít nějakého sponzora z oděvního průmyslu. Zhubl jsem 28 kil. Dnes ráno jsem měl 101 kil a už nikdy si nedovolím překročit číslo 105,“ svěřil Hryc. Ten je nyní šťastný, že je doma, a doufá, že už bude vše v pořádku.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy