Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hvězda Ulice Petr Vacek: Když jsem viděl Hanu Maciuchovou poprvé, měl jsem z ní strach

Hvězda Ulice Petr Vacek o Haně Maciuchové: Na poprvé jsem z ní měl strach
Zdroj: TV Nova
+ Další 4 fotografie
ROZHOVOR
Po dlouhé nemoci zemřela v olomoucké nemocnici Hana Maciuchová (†75), která patřila mezi legendární české herečky. Informace o jejím skonu zaskočila nejenom její herecké kolegy, ale také celý český národ, který neměl ani potuchy o tom, že by Hana Maciuchová dlouhodobě zápolila se zákeřnou rakovinou, která se jí nakonec stala osudnou. Herečka s neuvěřitelnou noblesou má na kontě nespočet filmových, seriálových, ale také divadelních rolí. V posledních letech si ji diváci pamatují hlavně ze seriálu Ulice, kde bravurně hrála pedagožku Miriam Hejlovou. Její seriálový kolega Petr Vacek (56) v rozhovoru pro eXtra.cz zavzpomínal na nezapomenutelnou herečku, jejíž elán, inteligenci a životní nadhled jsou nenahraditelné.

Po dlouhé nemoci v Olomouci zemřela herečka Hana Maciuchová. Ke smutné zprávě se za celou Ulici vyjádřila výkonná producentka Janka Maršíková.

"S velkým zármutkem jsme přijali zprávu o smrti paní Hany Maciuchové, která byla dlouhé roky jednou z nejvýraznějších tváří, a dovolím si říct, i ikonou seriálu Ulice. Pozůstalým přejeme upřímnou soustrast. Respektujeme přání rodiny paní Maciuchové a k jejímu úmrtí se nebudeme blíže vyjadřovat."

Oblíbenou herečku si diváci Ulice budou pamatovat jako váženou profesorku Miriam Hejlovou, kterou hrála naprosto dokonale. Široká veřejnost, fanoušci, ale také herečtí kolegové jsou ze smrti Hany Maciuchové doslova v šoku.

Na skvělou herečku pro eXtra.cz zavzpomínal herec Petr Vacek, který se s Hanou Maciuchovou setkal právě při natáčení nekonečného seriálu Ulice.

"Moje vzpomínky na Hanu Maciuchovou jsou jenom krásné. Já jsem zrovna o tom přemýšlel, že když jsem se s paní Maciuchovou viděl na place poprvé, tak jsem z ní měl docela strach, protože jsem měl pocit, že je to taková herecká šlechta, zkrátka někdo, komu nesahám ani po kotníky," rozpovídal se sympatický herec z Ulice.

"Když jsem Hanu ale poznal, tak se z ní vyklubala neskutečně fajn ženská. Ona byla strašně vzdělaná. Ten její přehled, ať se to týkalo výtvarného umění, hudby... Já jsem s ní mohl neustále mluvit o něčem a vždy jsem se dozvěděl něco nového. Pamatuji si, jak mi představila hudební skladatele, které jsem do té doby vůbec neznal," pokračuje.

"Pro mě to bylo strašně milé poučení. Hana Maciuchová byla ke mně vždy strašně hodná a ještě navíc to nebyla vůbec ta moje představa, jak jsem ji viděl. Měla neskutečný smysl pro humor, takový jemný, inteligentní. Vždy jen něco utrousila a sedělo to jako prdel na hrnec. Pro mě to bylo hrozně krásné setkání," dodává smutně.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy