Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hvězda Ulice a Sestřiček Patricie Pagáčová jak ji neznáte: Nová a mnohem náročnější životní role

Zdroj: Patricie Pagáčová archiv
+ Dalších 8 fotografií
Zábavné s užitečným se rozhodla spojit herečka Patricie Pagáčová (32), která opustila seriál Sestřičky na Primě, a šéfkuchař Zdeněk Marcín. Spojili i síly, talenty a nápady a teď se vydávají na cestu republikou vařit pro ty, kterých si váží nejvíce - pro zdravotníky. Jak se jim v pojízdné kuchyni daří, můžete sledovat na YouTube v novém pořadu Šéfkuchař na kolech.

Přestože jsou restaurace i divadla zavřená, šéfkuchař Zdeněk Marcín ani herečka Patricie Pagáčová nepatří k těm, kteří by dokázali sedět a čekat, až se zase zaplní lidmi.

"V době koronavirové pandemie, kdy jsou všechny restaurace bohužel zavřené a mnozí si musí vařit doma, jsme se rozhodli vytvořit pořad o vaření a zajímavých receptech. Současně jsme přemýšleli, pro koho bychom mohli vařit a jasnou volbou pro nás byli zdravotníci, kteří dennodenně bojují se současnou situací," vysvětluje myšlenku pořadu šéfkuchař Zdeněk Marcín, kterého televizní diváci znají například z pořadu: Superšéf: 24 hodin do pekla a zpět, kde pomáhal Zdeňku Pohlreichovi (63) napravovat neúspěšné restaurace.

Marcín patří mezi nejuznávanější šéfkuchaře v zemi, v minulosti vařil pro nejlepší restaurace nejen v Česku, ale i v Německu a ve Francii. Je také vyhlášeným lektorem kurzů vaření.

Pomocnicí v jeho pojízdné kuchyni mu bude herečka Patricie Pagáčová. "Mně se myšlenka jezdit po republice a vařit pro zdravotníky hned líbila. Byla jsem zvyklá jezdit po republice s divadlem a bavit, to teď nejde. Tak teď budu jezdit se Zdeňkem a vařit. Navíc jsem dotočila seriál Sestřičky a do porodu mám ještě čas, tak jsem ráda, že jej můžu takhle smysluplně využít. A kdyby to na mě přišlo, budu blízko nemocnice," směje se Patricie Pagáčová.

"Zdravotníků jsem si vždycky vážila, nikdy jsem zdravotní péči nepodceňovala, ale teď je vysloveně obdivuju, takže možnosti připravit pro ně oběd nebo svačinu si vážím," říká herečka.

"Myslím, že i můj muž je rád, že se od Zdeňka něco naučím, protože já jsem pečící typ, ale vaření jde u nás doma líp Tiborovi. Třeba se to díky Šéfkuchaři na kolech změní, protože Zdeněk je skvělý učitel a nejenže má výborné recepty, ale v každém díle poradí i nějakou vychytávku do kuchyně," dodává Pagáčová s tím, že v Tiborově režii není jen vaření doma, ale i samotný pořad Šéfkuchař na kolech.

V prvním díle Patricie Pagáčová a Zdeněk Marcín připravili pro zdravotníky Oblastní nemocnice Kladno vynikající burgery s trhaným vepřovým masem.

Související články

Další články