Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Hvězda světového fotbalu Marco van Basten: Nacistickým pozdravem šokoval fanoušky

Hvězda světového fotbalu Marco van Basten: Nacistickým pozdravem šokoval fanoušky
Zdroj: instagram
fotbal
Marco van Basten (55) patří mezi největší fotbalové legendy. Až doposud mohli hráči využívat Bastena jako postavu ve fotbalové hře FIFA 20. Jenže poté, co Marco v televizi pronesl nacistický pozdrav, má na krku malér a ze hry byl odstraněn.

Nizozemská legenda Marco van Basten je jedním z celosvětově nejuznávanějších fotbalistů. Trojnásobný držitel Zlatého míče za nejlepšího fotbalistu Evropy má na kontě 256 gólů z oficiálních soutěží a v roce 1988 se stal mistrem Evropy. Hrál za Ajax Amsterdam i AC Milán. V současné době trénuje nizozemský klub SC Heerenveen.

Jenže nyní je spíše vyvrhelem společnosti. V televizi FOX pronesl velmi nevhodnou poznámku, směřující na adresu německého trenéra Franka Wormutha. Použil starou německou frázi z dob nacismu: Sieg Heil! Ta byla kdysi všeobecným pozdravem a projevem sympatií k Adolfu Hitlerovi a jeho boji za vítězství třetí říše. Marco van Basten se hájil tím, že to byl jen vtípek. Později dodal: „Život je jako fotbal. Někdy skórujete, někdy se netrefíte. Ale pokud se netrefíte, neznamená to, že jste špatný člověk.“

Ještě v ten samý den se veřejně omluvil. To ale nepomohlo a trest ho neminul. Provozovatelé fotbalové simulace FIFA 20 ze svých platforem vymazali všechny zmínky o něm. "Jsme si vědomi nedávných komentářů Marca van Bastena," uvedlo vedení EA Sports.

Čauky lidi: Moje socky 3. Expremiér Babiš podpořil vztah Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové

Související články

Další články

Nejnovější kauzy