Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Hvězda Survivoru Bára Jánová promluvila o šikaně. Těžké dospívání a deprese

Bára Jánová: Ve 13. komnatě promluvila o šikaně i depresích
Zdroj: Se souhlasem České televize, Renata Bušková/extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Zpověď

Herečka Bára Jánová (33) zažila v dospívání těžké chvíle. Posměch kvůli její postavě a takzvaný body shaming se na ní hodně podepsal. O životě plném depresí a pochybností o sobě se hvězda seriálu Slunečná rozpovídala ve 13. komnatě v České televizi.

Hvězda Slunečné Bára Jánová (33) prošla v dospívání nelehkými situacemi. Jako každá mladá dívka měla mnoho snů. Vystudovala obchodní akademii a poté nastoupila na Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze. Pracovala jako asistentka režie v České televizi a jejím snem bylo stát se herečkou. Vystudovala tedy ještě Vyšší odbornou školu hereckou. Již tehdy založila svůj první divadelní soubor, věnovala se autorské tvorbě, dramaturgii a produkci a později s přáteli založila další soubor Díra na trhu. Známou se stala díky rolím v řadě televizních seriálů a pořadů.

Oběť body shamingu

Bára je dnes krásná a úspěšná žena, ale v mladším věku prožívala těžké období kvůli své postavě. Kvůli štíhlé figuře se jí ve škole ostatní smáli za to, že je kostnatá, a označovali ji jako anorektičku. V důsledku toho trpěla hypochondrií, stahovala se do sebe, trápily ji deprese. Doma ji nutili do jídla a herečka měla radost doslova z každého gramu, když přibrala.

"Měla jsem narušené sebevědomí. Vliv to mělo i na divadlo, chtěla jsem hrát, ale zároveň jsem nechtěla, aby na mě někdo koukal," svěřila se v pořadu 13. komnata Jánová. Trvalé následky body shamingu se týkají hlavně sníženého sebevědomí a nedůvěry k sobě i ostatním. Pocity pochybností o sobě i o světě vyvolávají negativní stavy. Ve světě showbyznysu se musela seriálová hvězda vyrovnávat s body shamingem i v dospělosti.

Deprese a pochybnosti o sobě

Herečka hledala uvolnění na večírcích v podobě alkoholu a tím se snažila uniknout veškerému nátlaku. "Říkala jsem si, to není možné, to bude pořád takhle? Jednou vedle stáli kolegové, kteří řekli: Mrtvá nevěsta Tima Burtona. To byl spouštěč, že jsem nechtěla nikam chodit a nikde hrát. Viděla jsem se jako někdo vychrtlej, nezdravej. Začala jsem poté pochybovat i o svém talentu," ​svěřila se seriálová hvězda.

Dokonce Bářin otec volal Jiřímu Mádlovi a prosil ho o pomoc s tím, že má o dceru strach a bojí se, že v něčem jede. Zašlo to tak daleko, že Jánová skončila i na záchytce, kde ležela v psychóze. Dostala doporučení na volné oddělení, ale to nechtěla. Podepsala revers a odjela zpět do Prahy.

Odraz ode dna

Nakonec chodila na terapie a sestavila si svůj program, který jí pomáhá. Naučila se pracovat se svou hlavou, sebevědomím a osobním rozvojem. Dnes je Bára úspěšná a sebevědomá žena, která pozná, když se necítí úplně dobře. Má také po boku milujícího partnera a na Instagramu zveřejnila zamilované snímky. Seriálová hvězda se rozhodla o šikaně promluvit, aby pomohla mladým lidem, kteří mohou čelit podobným poznámkám.

Báře se nyní daří i v osobním životě, což potvrdila i na nedávné Playboy party. Tam se totiž ukázala po boku svého nového partnera Adama, což zachytili i přítomní fotografové eXtra.cz. Jak to spolu hrdličkám slušelo, se můžete podívat zde.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy