Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hvězda SuperStar Mirgová a zpěvačka Cappareli si to rozdají v boxu: Nechci přijít o svůj nosík, říká Dominika

Dominika Mirgová a Aless Capparelli se utkají pod organizací Fight Night Challenge v boxu.
Zdroj: se souhlasem Fight Night Challenge / se souhlasem Dominika Mirgová / se Aless Capparelli / koláž eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
souboj

Žhavé slovenské zpěvačky Dominika Mirgová (30) a Alessia Capparelli (24) se krve a potu rozhodně nebojí. Krásky si to spolu rozdají v boxerském zápase pod organizací Fight Night Challenge, který se uskuteční koncem prosince. V ringu se opět ukáže i Rytmus. Krásky v dvojrozhovoru pro redakci eXtra.cz prozradily, jak zvládají náročnou přípravu, a poslaly i pár slov věčným haterům. 

Proč jste se rozhodla jít do takové výzvy?

Dominika Mirgová: Chtěla jsem vyzkoušet něco nového, zdokonalit disciplínu. Motivovalo mě, že si zlepším postavu, budu cvičit každý den a posunu ženám dobrou myšlenku, aby se uměly bránit, vyjít z komfortní zóny. Jako ženy zvládneme dokázat vše, co si zamaneme - přesně to chci ukázat.

Aless Capparelli: Mám ráda sport a byla to pro mě přiležitost se osobnostně i kondičně posunout na jiný level.

Měla jste nějaké zkušenosti s bojovými sporty?

Dominika: Ne, bojové sporty jsem vlastně vůbec neuznávala. Co se týče sportu, mám zkušenosti s volejbalem nebo tancováním. Teď jsem do toho ale úplně zažraná a nesmírně mě to baví!

Aless: Trénovala jsem příležitostně box v rámci týdenních tréninků.

Zpěvačky sportovaly pouze příležitostně

Jak moc se vám v posledních týdnech směrem k přípravě změnil život?

Dominika: Přizpůsobuju svůj čas tréninkům, často jsem fyzicky vyčerpaná, beru suplementy, které jsem nikdy nebrala. Můj život je prostě úplně jiný a nedá se to s ničím jiným srovnat. Mění se mi obzory, poznávám nové lidi na trénincích a je to celé jedno velké dobrodružství.

Aless: Velice. Celé dny věnuji tréninkovému procesu. Trénuji v Bratislavě v Ofa Academy a bydlím v Trenčíně neboli tři čtvrtě dne je pro mě věcí tréninku a druhá polovina pak je věnována regeneraci, protože připravit se za tři měsíce na boxerský zápas, aby nevypadal k smíchu, je vcelku náročné.

Jak probíhají vaše tréninky?

Dominika: Trénuje mě Maroš Vyskoč ve Spartakus Fight Gym v Trnavě, často spáruju s bývalou zápasníci Nikoletou Domorákovou. Pracujeme na kondici a síle, procvičujeme jednotlivé údery a pravidelně i spárujeme. Myslím, že je u mě vidět dobrý posun, zlepšuju se a také mě to víc a víc baví.

Aless: 4-5 x do týdne trénuji víceméně pouze box a techniku ​​+ silově a 1 až 2 tréninky do týdne věnuji kondici.

Nechci přijít o svůj pěkný nosík, směje se Dominika

Co si slibujete od samotného zápasu pod organizací Fight Night Challenge, jak by mohl probíhat?

Dominika: Myslím, že obě chceme předvést především pěkný boxerský zápas. Cílem exhibice dvou žen, které nemají s boxem žádné zkušenosti, by asi nemělo být se totálně zmordovat, nerada bych přišla o svůj pěkný nos (smích). Chci ale samozřejmě zápas vyhrát, to je jasné.

Aless: Vůbec nevím a popravdě vám na tohle nebude umět odpovědět ani mistr světa v boxu, protože bude rozhodovat psychika a tu uvidíme až v zápase.

Váš zápas přesto odsoudilo mnoho haterů, jaký pro ně máte vzkaz?

Dominika: Ať si to každý přijde vyzkoušet! Někteří píšou, že jsem ten zápas vzala kvůli penězům. Ta výplata ale není tak vysoká, jak si možná myslí. Jsou to běžné peníze, které bych mohla dostat za spolupráci v rámci Instagramu, kterou bych nafotila v pohodlí domova. Tohle je něco jiného. Beru to celé jako výzvu, zkusit si v životě něco nového, vyjet ze stereotypu a také si dokázat, že to zvládnu. Párkrát už jsem samozřejmě této výzvy litovala, hlavně při trénincích ze začátku, když už jsem nemohla. Ten pocit příjemné únavy po tréninku si ale teď užívám. Musím říct, že v sobě mám určitou cikánskost, a to boxování tím pádem v krvi.

Aless: Ať ženy neposílají rodit, když si myslí, že ženy nejsou bojovnice.

Mám v sobě určitou cikánskost. Vánoční dieta mi nevadí

Co tato výzva znamená aktuálně pro vaši pěveckou kariéru - stíháte oboje, nebo jste teď upřednostnila přípravu na zápas?

Dominika: Omezuje mě to samozřejmě v rámci tvoření. Nezvládám být ve studiu každý den a pracovat v noci, jak jsem byla zvyklá. Umělci jsou noční tvorové, sportovci naopak začínají v 7 ráno, takže jsem musela překopat svůj životní styl. Proto se také změnily moje plány s albem, které jsme museli posunout.

Aless: Mám připravenou jednu skladbu k zápasu. Nevím, jestli bude moje nástupovka, ale minimálně bych ji v rámci zápasu a přípravy chtěla vydat ven.

Jak se změní vaše štědrovečerní večeře a celkově Vánoce, když zápasíte jen chvíli po nich?

Dominika: Na Štědrý den budu jíst určitě normálně, od pětadvacátého už si pak budu dávat pozor, omezení proti normálu to určitě bude. Ale ta povánoční dieta vlastně vůbec nevadí (smích).

Aless: Bude klasická, protože naše dohodnutá váha je 60 kg a momentálně mám kolem 56 kg a trénuji poměrně často. Vyhnu se koláčům, ale večeři si zachovám tak, jak má být.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy