Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Hvězda StarDance Radka Třeštíková: Nenechte si s*át na hlavu, jděte si za svým, vyzývá ženy

Hvězda StarDance Radka Třeštíková: Nenechte si s*át na hlavu, jděte si za svým, vyzývá ženy
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 5 fotografií
womanpower
Ženy se často obávají toho, že se na ně bude pohlížet jinak jen proto, že jsou něžného pohlaví. Takhle rozhodně nesmýšlí spisovatelka Radka Třeštíková (39), která nikdy nečekala, že jí něco spadne do klína a svého ženství nikdy nezneužívala. Zároveň ale věděla, že je nutné se ozvat, když se jí něco nelíbí, a nenechala sebou manipulovat. Tohle teď radí i ostatním ženám.

Většina žen si v některých oblastech vůbec nevěří. Společnost byla roky nastavená tak, že ženy musí rodit děti, starat se o "oheň" a rozdávat lásku. Dnes, když se mnoho žen rozhodlo vystoupit z davu, se spíše snaží prosadit tak, jako to dělali muži. Touží po kariéře, chtějí mít vlastní zázemí, vytvářet hodnoty. Ale celá společnost to nepřijímá, jen část.

Radka Třeštíková je česká spisovatelka, blogerka a právnička. Rodačka z Veselí nad Moravou vystudovala práva a při programu Erasmus ve Španělsku začala psát první povídky. Začala jako firemní právnička, chvíli psala pro časopis Respekt, Elle a web psychologie.cz a minulý rok jste ji mohli vidět v pořadu StarDance Radka díky svému stylu psaní dostala přezdívku "Viewegh v sukni".

Netěžila jsem z toho, že jsem žena

"Nikdy v životě jsem se necítila znevýhodněna jen proto, že jsem žena," začala svůj příspěvek na Instagramu manželka fotografa a kameramana Tomáše Třeštíka. "Nikdy jsem nikomu nedovolila, aby mnou manipuloval, nikdy jsem nedopustila, aby mi někdo s prominutím s*al na hlavu, nikdy jsem nebyla zticha, když některé věci měly zaznít nahlas," jmenuje spisovatelka.

Nikdy si ani nenechala líbit nic z toho, co považuje za nespravedlivé, nesprávné nebo dokonce ponižující. Šla si vždy za tím, co chtěla, ale nenapadlo ji využívat toho, že je něžného pohlaví. "Nikdy mě nenapadlo těžit výhody z toho, že jsem žena. Neočekávala jsem, že budu mít kvůli tomu něco jednodušší nebo zadarmo," vysvětlila s tím, že známí říkají, že často uvažuje jako muž.

Ideální společnost

"Nevím, co to znamená, a je mi to jedno. Jsem žena a přála bych všem ženám sílu, svobodu a hlavně bezpečí v ideální společnosti, kde by se už žádný muž nepotřeboval ujišťovat o své síle tím, že ubližuje ženě. Protože to není síla, to je ubohost," rozlítila se ke konci příspěvku a dodala, že by měla existovat společnost, kde ženy nepotřebují instagramové výzvy k tomu, by se ujistily, že se vzájemně podporují.

Třeštíková celým příspěvkem nenaznačuje nic jiného než to, že ženy by se rozhodně neměly cítit znevýhodněně kvůli svému pohlaví. Neměly by sebou nechat manipulovat a "nechat si s*át na hlavu". Aby se ozvaly, když je něco špatně. Zároveň, aby se nebály jít si za svým a byly hrdé, nezávislé a svobodné. Souhlasíte?

Související články

Další články