Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Utrpení hvězdy Star Wars Anthonyho Danielse. Kostým C-3PO nenáviděl, během natáčení šílel

+ Dalších 104 fotografií

Praha hostila oblíbený festival Comic-Con, na který se sjela řada zahraničních hvězd. Kromě Patricka Duffyho či Kevina Sorbo dorazil i britský herec Anthony Daniels, který se proslavil rolí C-3PO v sáze Star Wars. Redakce eXtra.cz na místě legendu vyzpovídala.

Anthony Daniels přiletěl do Prahy kvůli Comic-Conu, kde představil mimo jiné knihu I Am C-3PO - The Inside Story. V hlavním městě však nebyl poprvé. "Byl jsem v Praze několikrát, jednou kvůli seriálu Indiana Jones Chronicals, ale to už je dlouho. Pak jsem tu byl i pro své vlastní potěšení. Praha mě vždy překvapí. Jsem velmi šťastný, že jsem zpět," řekl na úvod rozhovoru pro eXtra.cz. Líbí se mu místní architektura i staré město a rád si zajde i do českých restaurací. Na pivo ale moc není. "Já piji hlavně bílé víno," řekl s úsměvem.

Britského herce všichni znají ze ságy Star Wars, kde ztvárňuje C-3PO neboli robota humanoidního vzhledu. Jak komfortní byl jeho kostým? "Bylo to příšerné, příšerné, příšerné. Musel jsem si prostě na něj zvyknout. Nevěděl jsem, jak moc špatné to bude, a když jsem to zjistil, už bylo pozdě. Už jsem podepsal smlouvu." V jeden moment dokonce Daniels dostal naprostý záchvat paniky.

Záchvat paniky

"Jednou jsem měl klaustrofobii, ale zničehonic. Bylo to šílené. Křičel jsem: Dostaňte mě z toho ven. Pak to pominulo a bylo to v pořádku. Ale pochopil jsem, jaké je to pro lidi, kteří trpí fobiemi, třeba z uzavřených prostor nebo pavouků, něco mě to naučilo." Se strachem se ale musel poprat, neměl jinou možnost. Během našeho povídání, které si můžete poslechnout v náhledovém videu, promluvil i o nejtěžších scénách.

Přece jen je kostým robota velmi komplexní. Jak dlouho trvalo, než se do něj herec za pomoci asistentů dostal? "Poprvé v roce 1976, když to na mě navlékli na poušti na Tatooinee, to trvalo dvě hodiny. Půl hodiny jim trvalo mi nasadit hlavu. Bylo to strašlivé, protože všechno, co udělali, mě bolelo. Teď je to lepší," uvedl a dodal, že dříve ho oblékalo pět lidí, dnes už potřebuje tak dva až tři.


Jak dnes herec vypadá a jak to na festivalu Comic-Con v O2 Universum vypadalo, na to se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy