Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hvězda Star Wars je po smrti: Jeremy Bulloch podlehl zdravotním komplikacím

Jeremy Bulloch zemřel kvůli zdravotním komplikacím spojeným s Parkinsonovou chorobou.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
boba fett
Hvězda oblíbených snímků Star Wars a seriálu Mandalorian, Jeremy Bulloch, je po smrti. Navlékl se ve dvou snímcích a pak i v seriálu do kostýmu nezapomenutelného lovce odměn jménem Boba Fett. Bulloch ve svých 75 letech podlehl zdravotním komplikacím, které byly spojené s jeho dlouholetou nemocí - Parkinsonovou chorobou.

Muže v zeleném oprýskaném brnění jste zřejmě nikdy neviděli. Britský herec Jeremy Bulloch se právě v kostýmu Boba Fetta objevil ve snímcích Star Wars Epizoda V - Impérium vrací úder (1980) a Star Wars: Epizoda IV - Návrat Jediho (1983). Bulloch byl Boba Fettem a hlas mu propůjčil Jason Wingreen. Boba Fett byl velmi výraznou postavou v celém Star Wars universu. Objevil se také v novém oblíbeném seriálu Mandalorian.

Bulloch zemřel ve čtvrtek 17. prosince, dlouho se potýkal se zdravotními potížemi, které zahrnovaly i dlouholetý boj s Parkinsonovou chorobou. Poslední týdny strávil poklidně v péči nemocničního personálu v Tootingu, blízko domu, kde žil více než padesát let se svou ženou Maureen. Kromě vdovy po něm zbyli ještě tři synové a 10 vnoučat!

Smrt herce byla potvrzena na jeho facebookové stránce a i hercem Danielem Loganem, který se objevil ve Star Wars: Epizoda II - Klony útočí.

Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera, na Twitteru svého hereckého kolegu vychválil do nebes. "Byl to typický anglický gentleman. Skvělý herec, skvělá společnost a byl moc laskavý ke všem, kdo se s ním potkali nebo s ním pracovali. Bude mi moc chybět a jsem vděčný za to, že jsem ho mohl poznat," stojí v textu. Bulloch se během života opravdu dostal do srdcí mnoha lidí, nejen svou pomocí charitám.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy