Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hvězda snímku Počátek Ellen Page šokovala veřejnost: Jsem Elliot, transgender

Hvězda snímku Počátek Ellen Page šokovala veřejnost: Jsem Elliot, transgender
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
přiznání
33letá kanadská herečka Ellen Page přišla s obrovskou novinou, kterou nikdo nečekal. Přiznala se, že je transgender a na sociálních sítích se přejmenovala na Elliot Page. Pochopitelně se tedy o Elliotovi nebude psát jako o ženě, ale jako o muži. Vzkázal zároveň něco všem, kteří to mají stejně jako on, a také těm, kteří trans lidi neustále zesměšňují a ubližují jim.

"Přátelé, chci vám sdělit, že jsem trans a mé jméno je Elliot," napsal hned na začátku příspěvku. Transgender je označení pro lidi, kteří se sice narodili s určitým pohlavím, ale jejich genderová identita tomu neodpovídá. Například, jako u Elliota, který se sice narodil jako žena, ale sám sebe bere za muže a cítí se tak lépe.

"Mám štěstí, že to mohu napsat. Že tu mohu být. Že jsem se v životě dostal na tohle místo. Jsem ohromně vděčný za to, že mě po celou mou cestu podporovali tak úžasní lidé. Nemůžu ani popsat to, jaké to je, když mohu konečně milovat své pravé já. Neuvěřitelně mě inspirovali všichni z trans komunity. Díky za vaši odvahu, velkorysost a za to, jak se snažíte o to, aby byl svět soucitnějším místem. Nabídnu jakoukoliv podporu, kterou budu moci a budu se nadále snažit o více milující a rovnocennější společnost," stálo dále.

Elliot, dříve Ellen Page, pak v dlouhém textu žádal o to, aby byli lidé trpěliví, protože je jeho radost sice pravá, ale zároveň velmi křehká. "Pravda je, že i když se cítím skvěle, mám strach. Mám strach z nenávisti, z vtípků a z násilí," přiznal Elliot a vytasil statistiky. Zmínil se o tom, kolik ošklivých věcí musí lidé v trans komunitě zažívat, kolik jich bylo kvůli tomu zavražděno a kolik jich musí trpět. Vzkázal také všem politikům, kteří tato zvěrstva podporují, že je "krev na jejich rukou".

Queer

Queer je zastřešující výraz pro seskupení sexuálních menšin a také popis vznikajícího teoretického modelu, který se vyvinul z lesbických a gay studií, popisující sexuální orientaci, genderové identity nebo genderové vyjádření, které neodpovídá heteronormativní společnosti.

"Miluju to, že jsem trans. A miluju taky to, že jsem queer. A čím víc přijímám to, kým jsem, tím víc sním, tím víc se mi daří a mé srdce roste. Pro všechny trans lidi, kteří se musí zabývat obtěžováním, sebenenávistí, týráním a násilím každý den: vidím vás, miluju vás a udělám všechno proto, abych svět změnil k lepšímu," napsal v závěru Elliot.

Elliota, dříve Ellen, můžete znát ze snímků Počátek, kde si zahrál po boku Leonarda DiCapria, nebo také v X-Menech, Vyfič! a v thrilleru V pasti s Patrickem Wilsonem. Proslavil se také v mnoha seriálech, dlouho hraje například v Umbrella Academy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy