Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Hvězda Slunečné a reklamy s Trojanem: Stamilionové kšefty ve firmě záhadného miliardáře

Hvězda Slunečné a reklamy s Trojanem: Stamilionové kšefty ve firmě záhadného miliardáře
Zdroj: Instagram/archiv Martiny Hekerové
+ Další fotografie
PŘEKVAPENÍ
Krásná herečka, houslistka a zpěvačka Martina Hekerová (29) působí jako velmi sympatická mladá dívka, kterou nezajímá nic jiného než umění. Jenže chyba lávky! Herečka ze seriálu Slunečná nebo stewardka, kterou v televizní reklamě Českých drah Ivan Trojan polije vodou, v podstatě řídí firmu se stamilionovými obraty spojenou dle některých médií s kontroverzním miliardářem. Martina Hekerová ručí za stamiliony

Martina Hekerová (29), která se objevuje v seriálu Slunečná nebo v reklamách, má sice vystudovanou konzervatoř a mediální práva a se svou luxusní vizáží logicky funguje i jako modelka, přesto se předloni dostala k činnosti, kterou by málokdo čekal: stala se jedinou členkou představenstva firmy Acquisition Capital, a.s.

Z této pozice je přitom zodpovědná za to, že firma, kterou živí půjčky (peníze na ně získává vydáváním stamilionů dluhopisů), neskončí krachem. Kdyby se tak stalo, mohla by možná ručit i svým majetkem a čistě teoreticky, v případě objevení nějaké nekalosti, by mohla být i trestně zodpovědná.

Zmatek

Přímo ekonomické vzdělání nemám. Ano, spolupracovala jsem s tou firmou, ale tam už nyní nefiguruju, to je stará věc,“ vysvětlovala eXtra.cz dobrosrdečná dívka. To ale není tak úplně pravda.

Oficiální veřejné rejstříky ji ke dnu vydání článku dál jako členku představenstva uvádějí, takže je za dění ve firmě stále zodpovědná. Dokonce se v dubnu tohoto roku stala i jednatelkou dvou firem založených stejnou akciovkou. Vyjádření samotné společnosti se však nepodařilo získat.

Jsem solidní a příjemná, brání se

„Je možné, že tam ještě (v rejstřících) figuruju, ale oficiálně to tak už není. Je to dost soukromé, nehodí se, abychom o těchto věcech komunikovali. Už mi nemusíte nic vysvětlovat. Co jste si našel, tak to určitě je. Upřímně nevím, proč jste tak zvídavý. Jsem solidní, příjemný člověk. Mám všechno v pořádku,“ sdělila bezelstně našemu redaktorovi Hekerová, která by na leckoho mohla třeba působit i tak, jakože ani pořádně neví, v jaké firmě že to působí.

Spojení s Grossem a Zemanem

Její účast ve firmách je o to pikantnější, že všechny souvisejí s podnikáním slovenského miliardáře Pavola Krúpy. Jeho jméno se objevuje v řadě kauz.

Je například spojen s kauzou „zázračného“ zbohatnutí Stanislava Grosse, za neúnavnou kritiku Zdeňka Bakaly dostal státní vyznamenání od Miloše Zemana (76), jehož stranu sponzoroval.

Kontroverze

V roce 2018 mu Česká národní banka znemožnila řídit fond Arca Capital CEE, označila ho za nedůvěryhodnou osobu. Tato firma je nyní v konkurzu kvůli obřím dluhům (kolem miliardy eur), případ dle Seznam Zpráv řeší i policie.

Těžko říci, nakolik dobře se zná s Martinou Hekerovou, nejspíš ale hodně, když ho předloni natolik okouzlila svými znalostmi tržních mechanismů a ekonomických zákonitostí, že se jí nechal vystřídat v představenstvu a coby minimálně tehdejší majitel jí (a členovi dozorčí rady) svěřil do rukou osud celé firmy.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy