Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Hvězda show Tvář bez cenzury: Snědla jsem placentu a udělám to znovu!

Eva Burešová je na syna sama.
Zdroj: Instagram
+ Další 3 fotografie
FUJ
Herečka a zpěvačka Eva Burešová (25) se v červnu roku 2017 stala matkou. Jako jedna z mála českých celebrit se rozpovídala o porodu a také o tom, na kolik způsobů nechala zpracovat svou placentu.

Mnohé může překvapit, co všechno jsou nevopečené matky, obzvláště prvorodičky, ochotny udělat pro své zdraví. V posledních několika letech se rozjel trend takzvaného přirozeného porodu. Ženy, které se pro tento způsob porodu rozhodnou, obvykle dodržují i poporodní rituály, které s touto metodou souvisí.

Burešová prozradila, že rodila do vody, synovi nechala dotepat pupečník, ihned po porodu začala kojit, ale především si s sebou z nemocnice odvezla placentu ke zpracování.

Svou placentu nechala slavná zpěvačka zpracovat hned třemi způsoby. První část placenty byla použita k výrobě placentového koktejlu, který jí připravila dula v pohodlí domova. Zbytek placenty se pak poslal ke zpracování do kapslí a tinktury.

Mladá maminka tvrdí, že kapsle z placenty jsou především v období po porodu velmi užitečné, například k rozjetí laktace nebo na uklidnění. Přiznává, že tinkturu ze své placenty používá i dnes, kdykoliv ji přepadnou špatné stavy.

Zároveň je odhodlaná jít do požívání placenty znovu. Pokud bude mít další dítě, je stoprocentně přesvědčená, že placentu nenechá ležet ladem.

Vémola v Clash of the Stars? Propadl bych se hanbou, říká jeho trenér a odmítá ho připravovat

Související články

Další články

Nejnovější kauzy