Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Hvězda show Tvář bez cenzury: Snědla jsem placentu a udělám to znovu!

+ Další 4 fotografie
FUJ
Herečka a zpěvačka Eva Burešová (25) se v červnu roku 2017 stala matkou. Jako jedna z mála českých celebrit se rozpovídala o porodu a také o tom, na kolik způsobů nechala zpracovat svou placentu.

Mnohé může překvapit, co všechno jsou nevopečené matky, obzvláště prvorodičky, ochotny udělat pro své zdraví. V posledních několika letech se rozjel trend takzvaného přirozeného porodu. Ženy, které se pro tento způsob porodu rozhodnou, obvykle dodržují i poporodní rituály, které s touto metodou souvisí.

Burešová prozradila, že rodila do vody, synovi nechala dotepat pupečník, ihned po porodu začala kojit, ale především si s sebou z nemocnice odvezla placentu ke zpracování.

Svou placentu nechala slavná zpěvačka zpracovat hned třemi způsoby. První část placenty byla použita k výrobě placentového koktejlu, který jí připravila dula v pohodlí domova. Zbytek placenty se pak poslal ke zpracování do kapslí a tinktury.

Mladá maminka tvrdí, že kapsle z placenty jsou především v období po porodu velmi užitečné, například k rozjetí laktace nebo na uklidnění. Přiznává, že tinkturu ze své placenty používá i dnes, kdykoliv ji přepadnou špatné stavy.

Zároveň je odhodlaná jít do požívání placenty znovu. Pokud bude mít další dítě, je stoprocentně přesvědčená, že placentu nenechá ležet ladem.

Mohlo by vás zajímat

Další články