Talentovaná herečka Patricie Solaříková (24) patří mezi české slavné osobnosti, které podporují charitu. Na rozdíl od některých kolegů, kteří se k těmto aktivitám upínají jen kvůli image, Solaříková sama vymyslela projekt, který i s pomocí několika přátel zrealizovala.

Už podruhé se rozhodla zprodukovat charitativní kalendář Psí život, jehož výtěžek poputuje na konto tří pražských psích útulků – Dogpoint, Útulek Libeň a Útulek Modřany. „Loni se mi ta myšlenka zrodila v hlavě poprvé a byla jsem velmi ráda, že jsem celý projekt dotáhla do finále a pro každý útulek vydělala 20 tisíc korun. Myslím, že peněz pro útulky není nikdy dost,“ říká Patricie. Letos opět oslovila známé tváře z oblasti šoubyznysu, které s účastí na tomto projektu souhlasily. Mezi nimi je i redaktorka eXtra.cz Nikol Štíbrová, která spolu se svou hereckou kolegyní Veronikou Arichtevou pózovala v pražské Pařížské ulici.

Fotografie v kalendáři mají znázorňovat to, že domácí mazlíčci jsou součástí lidského života v různých situacích. „V kalendáři máme hipíky, dámičky v Pařížské ulici, mafiánky nebo pouliční umělce,“ dodala autorka nápadu.