Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Krásná hvězda seriálu Rod draka: Než se stala princeznou, živila se mytím nádobí

Milly Alcock v seriálu Rod draka.
Zdroj: Se souhlasem HBO
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
seriál

Seriál HBO Rod draka trhá rekordy ve sledovanosti. Může za to i představitelka princezny Rhaenyry Targaryen. V době, kdy australské herečce Milly Alcock (22), která princeznu hraje, zavolal její agent, žila na půdě u své matky. A jak uvedla pro Daily Mail, živila se mytím nádobí v restauraci.

Milly Alcock změnil život jediný telefonát. Byl to ten, kterým jí ani ne před dvěma lety agent oznámil, že dostala roli princezny Rhaeryny v prequelu seriálu Hry o trůny, Rod draka.

"Ztuhla jsem, zhluboka se nadechla a zeptala se svého přítele: Máš víno? Pak jsem to volala mámě," popisuje svou reakci na hovor od agenta podle serveru Daily Mail. "Myla jsem v té době nádobí a bydlela u matky na půdě. Lidem jako já se takové věci nestávají. Bylo to vše neuvěřitelně rychlé."

Hollywoodský sen

Mladá herečka musela kvůli roli ve fantasy franšíze opustit Austrálii a přestěhovat se do Londýna. To pro ni ovšem znamenalo také ukončení školy. "Věděla jsem, že buď musím složit všechny zkoušky na australském venkově, nebo ze školy prostě odejdu. Tak jsem odešla, protože škola nikdy nebyla mojí prioritou."

Vysněná kariéra i blízké přátelství

V seriálu hraje s téměř stejně starou kolegyní Emily Carey (19). Jak říkají v rozhovoru pro Reflex, chtěly se seznámit ještě před začátkem natáčení, a tak si obě vyžádaly kontakt na tu druhou a zavolaly si přes FaceTime. "Chovaly jsme se k sobě myslím obě jako zlatíčka, mluvily jsme hodně o covidu a také s obavami o tom, jak obrovský je tenhle projekt. Neměly jsme tou dobou scénář ani synopse, netušily jsme, kam se vyvinou naše postavy. Poprvé jsme se naživo potkaly až na první čtené zkoušce, ale už jsme znaly jedna druhou osobně mnohem lépe než své postavy," říká v rozhovoru Emily Carey, která v Rodu draka ztvárňuje Alicent Hightower, dceru králova pobočníka.

"Přesně tak. Navázaly jsme blízké přátelství, ale jakmile došlo na natáčení, mohla jsem ji opět začít nesnášet," doplňuje ji Milly.

Nový počin z produkce HBO můžete sledovat na platformě HBO Max a stanici HBO.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy